Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024 r.

1. Następujące osoby przygotowują się do przyjęcia sakramentu małżeństwa: …
 
2. Dziś w liturgii przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej. Dziś także Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach i rodzicach. Módlmy się w intencji naszych Mam – żyjących i zmarłych.
 
3. Msze św. w tym tygodniu w kościele parafialnym o godz. 18.00, na Różance o 17.00
 
5. W czwartek Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Msze św. w kościele filialnym o godz. 7.30 i po procesji. W kościele parafialnym o godz. 7.30 i 9.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym rozpocznie się uroczysta procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji:

I ołtarz – po Marmaxie
II ołtarz – na parkingu przy Remizie
III ołtarz – w okolicy drogi na Podmagierówkę
IV ołtarz – przy kościele filialnym
 
Do niesienia baldachimu, chorągwi i kierowania ruchem w czasie procesji proszę Strażaków. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich: dziewczynki od najmłodszych do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia; dzieci z kl. III w strojach komunijnych, młodzież i dorosłych. Po południu już nie będzie Mszy św.
 
6. W piątek zakończenie nabożeństw majowych, od soboty rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe.
 

7. Również w piątek po Bożym Ciele tj. 31 maja, na terenie Archidiecezji Przemyskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp. Adam Szal, który jednocześnie zachęca korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje lub zakony kontemplacyjne.
 
8. W sobotę – I sobota miesiąca. Kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie, aby przez Niepokalane Serce Maryi wypraszać Boże Miłosierdzie nad światem. O godz. 18.00 Msza św. w kościele w filialnym, a później procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła parafialnego. Do asysty przy Figurze Matki Bożej proszę Róże: p. Józefy Rachwał i Marii Pietrasz oraz Heleny Dobosz.
 
9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym proszę: …..
 
10. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne …………

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.