IX Niedziela zwykła „B” – 02.06.2024 r.

1. Następujące osoby przygotowują się do przyjęcia sakramentu małżeństwa:…
 
2. Dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.15.15. Zapraszamy.
 
3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie są uroczyste procesje eucharystyczne wokół kościoła. (Dzisiaj procesja Eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 10.30 i 14.00.) W ciągu tygodnia msze św. o godz.18.00 w kościele parafialnym, na Różance o godz. 17.00. Zapraszam do licznego udziału w codziennej procesji eucharystycznej dzieci i dorosłych. Dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali ołtarze, za dekoracje trasy procesji, za zrobienie porządku przy kościołach, pani i panu kościelnym, pani organistce i wszystkim śpiewającym, służbie liturgicznej, Strażakom, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym i wszystkim biorącym udział w procesji. Niech Dobry Bóg wynagrodzi.
 
4. W tym tygodniu przypada:
- W czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji z Najśw. Sakr. poświęcenie wianków, ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Zapraszam wszystkie dzieci na to nabożeństwo.
- W piątek – Uroczystość Najśw. Serca P. Jezusa. Odpust w naszym kościele filialnym. Msze św. będą: w kościele parafialnym o godz. 18.00, w kościele filialnym uroczysta suma odpustowa o godz. 10.30 i o godz. 17.00. Weźmy liczny udział w tym wielkim dziękczynieniu składanym Panu Bogu za wszystkie łaski, które otrzymaliśmy w ciągu tego roku. Zapraszam wszystkie małe dzieci do sypania kwiatów. Ze względu na Uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także I piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych. Msza św. także rano o godz. 7.00. Od godz. 17.00 Wystawienie Najśw. Sakramentu. Do spowiedzi zapraszamy już od poniedziałku.
- W sobotę – wsp. Niepokalanego Serca NMP. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 
5. W najbliższy czwartek tj. 06 czerwca odbędzie się zbiórka elektrośmieci, tzn. zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory itp. Wszystkie te rzeczy można składać w czwartek na parkingach przy obu kościołach do godz. 13.30 – tylko do tej godziny, wtedy mają być już zabrane, chyba, że jeszcze będą. Nie składajmy wcześniej, bo będą rozkradzione. Dochód z tego zebranego sprzętu ma być przeznaczony na misje.
 
6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym proszę: …..
 
7. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne …………
 
9. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.