Święto św. Szczepana „A” – 26.12.2022 r.

1. Dzisiaj Msze św. jeszcze o godz. 9.00, 10,30 i 12.00, nie będzie Mszy św. popołudniowych.
 
2. Składka z dzisiejszego święta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu, i Dom Księży Emerytów w Korczynie. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 poświęcenie owsa.
 
3. We wtorek święto św. Jana Apostoła. Odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wina – można przynieść wino na błogosławieństwo.
 
4. W środę – święto świętych Młodzianków. Odbędzie się obrzęd błogosławieństwa dzieci.
 
5. W piątek- święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w tę świętą Rodzinę z Nazaretu będziemy modlić się o świętość naszych rodzin: o miłość, zgodę, szacunek i wierność Bogu i drugiemu człowiekowi.
 
6. W sobotę – Zakończenie Roku Pańskiego 2022. Uroczysta Msza św. na podziękowanie Starego Roku i nabożeństwo przebłagalne będzie na Różance o godz. 14.00, w kościele parafialnym o godz. 16.00. Weźmy liczny udział w tym nabożeństwie, aby podziękować Bogu za wszystkie łaski otrzymane w tym roku i przeprosić za wszelkie popełnione zło. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Składka w Stary Rok na ubezpieczenie kościołów i budynków parafialnych.
 
7. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Światowy Dzień Pokoju. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
8. Msze św. w tym tygodniu w obu kościołach o godz. 17.00.
 
9. W tym tygodniu we wtorek chcemy rozpocząć wizytę duszpasterską w waszych rodzinach, aby wspólnie pomodlić się prosząc o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny w Nowym Roku, i aby spotkać się z domownikami. Proszę przygotować na tę okoliczność na stole Krzyżyk i świece, woda święcona i kropidełko, może być palma lub jakaś gałązka, na stole niech leży także Pismo św. Dzieci i młodzież szkolna nich przygotują zeszyty do religii. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący: …..
 
Początek kolędy od godz. 8.30.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.