XXVIII Niedziela zwykła „B” – 10.10.2021 r.

1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym po sumie, a na Różance po Mszy św. o godz. 14.00. Msze św. i nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu na Różance o 16.00, w kościele parafialnym o godz. 17.00. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.

3. Po raz kolejny już obchodzimy w Kościele Polskim Dzień Papieski. Ten dzień jest nie tylko przywołaniem dzieła wielkiego Papieża Jana Pawła II, ale chcemy także dziękować Bogu za dar Jego osoby. Podobnie jak w latach poprzednich dzisiaj organizowana jest także przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny dla najzdolniejszych uczniów z najbiedniejszych rodzin. Kto chciałby się włączyć w tę akcję pomocy, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszki przed kościołem.

4. W tym tygodniu przypada:
- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus
- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w int. ofiarodawców.
- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary i Dzień Edukacji. W pamiętajmy modlitwie o nauczycielach, wychowawcach i katechetach, a także o rodzicach, którzy są pierwszymi wychowawcami dla swoich dzieci.
- W piątek – wsp. św. Teresy od Jezusa i Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
- W sobotę – wsp. św. Jadwigi Śląskiej i Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
- W przyszłą niedzielę – Niedziela misyjna. Składka na misje.

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, aby uporządkować groby swoich bliskich, a może w sąsiedztwie są jakieś groby opuszczone to może choć trochę uprzątnąć. Poczujmy się wszyscy odpowiedzialni za ten porządek.

6. Tak jak zawsze, codziennie jest możliwość skorzystania ze spowiedzi pół godziny przed mszą św. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni. Pamiętajmy, że prawdziwa pomoc dla zmarłych to modlitwa, Msza św., przyjęcie Komunii św. i zyskanie odpustów.

7. Jak co roku będziemy polecać także naszych zmarłych modlitwie Kościoła. Kartki, na których można wypisywać imiona swoich zmarłych są wyłożone na bocznych ołtarzach. Można je później składać w zakrystii lub do skrzynki. Za tych zmarłych będziemy modlić się i będą odprawione Msze św. w listopadzie.

8. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..

9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę: ..

10. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła złożyli: ….. Bóg zapłać za te ofiary.

11. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.

Zaproszenie na Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej

Kiedy? 22-24 października 2021
Gdzie? Dom Rekolekcyjny w Rzepedzi
Koszt? 140 zł /130 zł młodzież nie pracująca

Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej pomaga zrozumieć naturę modlitwy wspólnotowej i charyzmatycznej. Przygotowuje do prowadzenia spotkań modlitewnych, wskazuje na treść i charakter modlitwy charyzmatycznej, otwiera na Boga obecnego i przychodzącego w czasie modlitwy. To kurs, który prowadzi poprzez doświadczenie modlitwy osobistej do ukoronowania relacji z Chrystusem w Eucharystii.

Zapisy przez formularz na stronie: rzepedz.com do 20.10.2021
W razie pytań prosimy o kontakt:
1) Natalia – 666 625 728 / natkablajda@gmail.com
2) ks. Mateusz – 602 484 272 / fr.rutek@gmail.com

Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.