1. Cała nasza Archidiecezja przeżywa wielką radość, szczególnie nasz dekanat. Papież Franciszek w piątek mianował Księdza Prałata Krzysztofa Chudzio, proboszcza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jasie¬nicy Rosielnej biskupem pomocniczym Archidiecezji Przemyskiej. Przyjmujemy decyzję Ojca Świętego z wdzięcznością i radością. Cieszymy się, ale chcemy Mu również towarzyszyć naszą modlitwą, aby Duch Święty prowadził Go i pomagał, by w dalszej swojej pasterskiej posłudze gorliwie służył Kościołowi i pod opieką Matki Bożej jak najlepiej wypełniał czekające Go nowe zadania.
2. Dzisiejsza niedziela nazywana Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień. Wchodzimy już bezpośrednio w przeżywanie największych i najważniejszych wydarzeń naszego zbawienia.
3. Dzisiaj poświęcenie palm o godz. 9.00 i 10.30 – łączymy się duchowo
4. Po sumie w kościele parafialnym Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do Mszy św. o godz. 15.15. (5 osób w kościele)
5. W tym tygodniu od poniedziałku do środy będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. w godzinach: w kościele parafialnym od 15.00 – 16.00, na Różance od 15.30 – 16.30. z zachowaniem jednak ilości (5)osób przebywających w kościele.
6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ub. tygodniu, a w tym tygodniu proszę:
7. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: Szczegóły na stronie internetowej Parafii.
8. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
9. Przed nami Wielki Tydzień. Msze św. w tym tygodniu do środy: na Różance o godz. 17.00, w kościele parafialnym o godz. 18.00.
W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne.
Dla nas wszystkich wierzących przeżywanie tych Świąt będzie szczególne. Niech ta modlitwa w Kościele Domowym i duchowa łączność poprzez uczestniczenie w Liturgii za pośrednictwem transmisji radiowych i telewizyjnych będzie dla nas okazją do refleksji i wdzięczności za to, co Chrystus dla nas uczynił. Trwajmy wspólnie na modlitwie w tych dniach szczególnie, codziennie o godz. 15.00 Koronką wzywajmy Bożego Miłosierdzia, o godz. 20.20 z Radiem Maryja lub o 20.30 odmawiajmy z całą rodziną różaniec, łączmy się w Modlitwie Apelowej. Błagajmy Miłosiernego Boga o odwrócenie epidemii, byśmy mogli jak najszybciej odmienieni i z większą gorliwością wrócić do naszej świątyni, aby tutaj wielbić Boga, karmiąc się Jego Słowem i Ciałem i korzystać z wielką wdzięcznością z innych sakramentów świętych.
Wobec trwającej epidemii, Ks. Arcybiskup przedłuża do odwołania dyspensę od obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.
W duchu odpowiedzialności za siebie i innych dostosujmy się do aktualnych wymogów sanitarnych, przepisów władz państwowych czy wskazań Pasterzy Kościoła.
Zgodnie z zarządzeniem Stolicy Apostolskiej i ks. Arcybiskupa Przemyskiego Liturgię Triduum Paschalnego można sprawować tylko w kościołach parafialnych z zachowaniem ilości 5 osób uczestniczących w tej liturgii. Bardzo proszę o zrozumienie i duchową łączność uczestnicząc w tej Liturgii za pośrednictwem transmisji radiowych i telewizyjnych.
Program Triduum – tylko w kościele parafialnym!:
Wielki Czwartek:
W kościele parafialnym – o godz. 18.00 – uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej i pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. (5 osób w kościele) Chociaż w tych szczególnych warunkach – dziękujmy Bogu za dar Eucharystii, za obecność P. Jezusa w Najśw. Sakramencie i za sakrament Kapłaństwa. Po mszy św. Najświętszy Sakrament pozostanie w tabernakulum.
Wielki Piątek
Dzień śmierci P. Jezusa na krzyżu, dzień Drogi Krzyżowej. Jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się Mszy św.
Uwaga: O godz. 15.00 Droga Krzyżowa w obu kościołach. (5 osób w kościele)
W W.Piątek kościół parafialny będzie otwarty od godz. 10.00 (5 osób w kościele)
Liturgia Męki Pańskiej – Adoracja Krzyża św. i przeniesienie P. Jezusa do Grobu – rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 18.00. (5 osób w kościele)
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. – Nie ma dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy czyli jeden posiłek w ciągu dnia do syta a dwa lekkie obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzani w autentycznego ducha pokuty.
Wielka Sobota – Wigilia Paschalna
Od godz. 9.00 adoracja P. Jezusa w grobie. (5 osób w kościele)
Nie będzie tradycyjnego poświęcenie pokarmów. Specjalny obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny w rodzinach jest zamieszczony na stronie parafialnej.
Liturgia Wigilii Paschalnej w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 18.00.
Wielka Niedziela – Dzień Zmartwychwstania
Nie będzie Uroczystej procesji rezurekcyjnej. Msza św. Rezurekcyjna w kościele parafialnym o godz. 7.30, a później Msze św. w ciągu dnia od godz. 9.00 jak w ostatnie niedziele (9.00, 900, 10.30, 10.30, 14.00 i 15.15). (5 osób w kościele)
Poniedziałek Wielkanocny
Msze św. jak w niedzielę. (5 osób w kościele)
Prosimy o przestrzeganie ilości – 5 osób – na Mszach św., nabożeństwach i adoracji