XXVIII Niedziela zwykła „A” – 11.10.2020 r.

1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym po sumie, a na Różance po Mszy św. o godz. 14.00. Msze św. i nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu na Różance o 16.00, w kościele parafialnym o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Dzisiaj wystawienie i Adoracja Najśw. Sakramentu od 8.30 do 15.15. Zapraszamy do modlitwy.

3. Po raz kolejny już obchodzimy w Kościele Polskim Dzień Papieski. Ten dzień jest nie tylko przywołaniem dzieła wielkiego Papieża Jana Pawła II, ale chcemy także dziękować Bogu za dar Jego osoby. Podobnie jak w latach poprzednich dzisiaj organizowana jest także przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny dla najzdolniejszych uczniów z najbiedniejszych rodzin. Kto chciałby się włączyć w tę akcję pomocy, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszki przed kościołem.

4. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II. i spotkanie modlitewno-formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VII w kościele filialnym o godz. 16.00.
- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus
- W środę – Dzień Edukacji i Nabożeństwo do św. Józefa w int. ofiarodawców.
W modlitwie pamiętajmy o nauczycielach, wychowawcach i katechetach, a także o rodzicach, którzy są pierwszymi wychowawcami dla swoich dzieci.
- W czwartek – wsp. św. Teresy od Jezusa i nabożeństwo do św. Barbary
- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
- W sobotę –Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
- W przyszłą niedzielę – Niedziela misyjna. Składka na misje.
 
5. W poniedziałek odbędzie się spotkanie modlitewno-formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VII w kościele w Różance o godz. 16.00.
 
6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, aby uporządkować groby swoich bliskich, a może w sąsiedztwie są jakieś groby opuszczone to może choć trochę uprzątnąć. Poczujmy się wszyscy odpowiedzialni za ten porządek.

7. Tak jak zawsze, codziennie jest możliwość skorzystania ze spowiedzi pół godziny przed mszą św. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni. Pamiętajmy, że prawdziwa pomoc dla zmarłych to modlitwa, Msza św., przyjęcie Komunii św. i zyskanie odpustów.

8. Jak co roku będziemy polecać także naszych zmarłych modlitwie Kościoła. Kartki, na których można wypisywać imiona swoich zmarłych są wyłożone na bocznych ołtarzach. Można je później składać w zakrystii lub do skrzynki. Za tych zmarłych będziemy modlić się i będą odprawione Msze św. w listopadzie.
 
9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..

10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę: ..
 
11. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.