XXVI Niedziela zwykła „B” – 26.09.2021 r.

1. Przeżywamy czas Misji św. w naszej wspólnocie. Zachęcam do wszystkich do licznego uczestnictwa w tych spotkaniach misyjnych i zachęcenia innych. W poniedziałek w kościele, we wtorek w szkole będą dodatkowe spotkania misyjne dla dzieci ze szkoły podstawowej. W środę spowiedź. W środę i czwartek na Mszach św. będzie składka na potrzeby naszych Misji parafialnych.
 
2. Od piątku rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Za odmówienie różańca można zyskać odpust zupełny, ilekroć Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej lub w rodzinie. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św. Jeśli braknie któregoś z warunków koniecznych do uzyskania odpustu zupełnego, zyskuje się odpust cząstkowy. Zachęcam więc do licznego udziału w tych nabożeństwach dorosłych, młodzież i dzieci, aby wielbić Maryję i przez Jej pośrednictwo wypraszać potrzebne łaski dla siebie, dla naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej. Tych, którzy będą przeszkodzeni zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach lub indywidualnie. Nabożeństwa różańcowe będą w tygodniu po Mszy św., a w niedziele i święta w kościele parafialnym po sumie, a na Różance po Mszy św. o godz. 14.00. Msze św. i nabożeństwa różańcowe w tygodniu na Różance o godz.17.00, w kościele parafialnym o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach dorosłych, młodzież i dzieci.
 
3. W tym tygodniu przypada:
- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus
- W środę – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała i Nabożeństwo do św. Józefa w intencji ofiarodawców
- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary
- W piątek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i I piątek miesiąca oraz Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W kościele parafialnym o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. Msza św. także rano o godz. 7.00. Odwiedzimy chorych.
- W sobotę – wsp. Świętych Aniołów Stróżów i I sobota miesiąca – ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się o godz. 16.00 w kościele filialnym. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie. Po Mszy św. procesja do kościoła parafialnego i tam Msza św. Do asysty przy Figurze Matki Bożej proszę Róże: Jana Karnasiewicza, Marii Łobazy, Tadeusza Wyskiel i Marii Ślęczka
- W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca i Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele parafialnym od 8.30 do 15.15
 
9. Poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom z kl. III przygotowującym się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 i w kościele filialnym o 14.00. Po nabożeństwie zapraszam rodziców na krótkie spotkanie.
 
10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym proszę:……
 
11. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne …..
 
12. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła złożyli: …….. Bóg zapłać za te ofiary.
 
13. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.