XXIX Niedziela zwykła „A” – 18.10.2020 r.

1. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca w Kościele Tydzień Misyjny, w którym modlimy się w intencji misji i za misjonarzy, pamiętajmy szczególnie o tych, którzy pochodzą z naszej parafii (o ks. Wojciechu). Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.

2. Msze św. i nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu na Różance o 16.00, w kościele parafialnym o godz. 17.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i w kościele i w rodzinach.

3. W tym tygodniu przypada:
- W poniedziałek – wsp. bł. Jerzego Popiełuszki i Nabożeństwo do św. Jana Pawła II
- We wtorek – wsp. św. Jana Kantego i Nowenna do Dzieciątka Jezus
- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w intencji ofiarodawców
- W czwartek – wsp. św. Jana Pawła II i Nabożeństwo do św. Barbary
- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
- W sobotę – wsp. bł. Jana Balickiego i Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
- W przyszłą niedzielę – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Modlić się będziemy w intencji wszystkich dobrodziejów i fundatorów naszych kościołów, a także z racji 25 dnia miesiąca uroczyste nabożeństwo do Dzieciątka Jezus połączone z odczytaniem podziękowań i próśb oraz błogosławieństwem Cudowną Figurką naszego Dzieciątka. Nabożeństwo to odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 10.30. Proszę pisać podziękowania i prośby do Dzieciątka na kartkach lub na stronie internetowej.

4. Przypominamy, że przez cały tydzień będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi pół godziny przed mszą św. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni. Pamiętajmy również, aby uporządkować groby swoich bliskich, a może w sąsiedztwie są jakieś groby opuszczone to może choć trochę uprzątnąć.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na Fundusz Stypendialny dla młodzieży.

6. W przeszłą niedzielę zmiana czasu.

8. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..

9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę: ..

10. W ubiegłym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: …. Bóg zapłać za te ofiary.

11. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.

12. W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd, które dotyczą naszego codziennego życia, jak również udziału w nabożeństwach w kościele słyszeliśmy zachętę ks. Arcybiskupa, aby bezwzględnie przestrzegać wszystkich obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

13. Od wczoraj znajdujemy się w strefie czerwonej, gdzie w kościele może uczestniczyć 1 osoba na 7 m2 – to w przeliczeniu w naszych kościołach może być ok. 50 osób. Możemy więc korzystać z dyspensy udzielonej przez ks. Arcybiskupa, która obowiązuje od dziś do zniesienia ograniczeń.

14. Od dziś wznawiamy transmisję Mszy św. w niedziele o godz. 10.30. Zachęcamy tych, którzy pozostają w domu do wspólnego w rodzinie uczestnictwa w transmitowanej Mszy św. czy to z naszego kościoła o godz. 10.30, czy z innych kościołów. Niech to będzie rzeczywiście chwila modlitwy i skupienia dla wszystkich domowników. Może oprócz tego przeczytać jakiś fragment Pisma św. Zachęcamy również do wspólnego odmówienia różańca, a przynajmniej jeden lub dwa dziesiątki. Zjednoczmy się wszyscy w tej modlitwie przez Maryję do Bożego Miłosierdzia.

15. Ze względu na sytuację epidemiologiczną odwołujemy wszystkie spotkania duszpasterskie.

16. Przypominamy również o obowiązku zasłaniania nosa i ust.

17. W przedsionkach kościoła są specjalne dozowniki z płynem. Wchodząc czy wychodząc z kościoła można korzystać.

18. W sprawach kancelaryjnych bardzo proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.