V Niedziela Wielkanocna „B” – 2.05.2021 r.

1. Następujące osoby zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa:
- Piotr Bogumił …… i Karolina Agnieszka ….. Zap. II.

- Wojciech Sebastian …. i Andżelika Gabriela …….. Zapowiedź I.
 
2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy piękną uroczystość. Oto … dzieci w kościele parafialnym przystępuje do I Komunii św. Serdecznie im gratuluję i witam także wszystkich gości przybyłych na tę uroczystość. Niech ta religijna atmosfera trwa. Jest to święto dziecka i uszanujmy wszyscy i zadbajmy o to, aby do końca zachować religijny charakter tej uroczystości. Pamiętajmy także o reżimie sanitarnym.

3. Msze św. i Majówki w tygodniu w kościele parafialnym o godz. 18.00, na Różance o godz. 17.00. Dzieci z kl. III będą przeżywać „biały tydzień”. Zapraszam do udziału w Mszy św. i w nabożeństwach, dzieci, a także rodziców.

4. Dziś rocznica święceń biskupich ks. bpa Krzysztofa Chudzio, a dzisiejsza składka przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
 
5. W tym tygodniu przypada:
- Jutro – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 15.15, na Różance o godz. 9.00 i 14.00. Msza św. Komunijna w kościele filialnym będzie o godz. 11.00 wyłącznie dla dzieci i rodziców – jest to decyzja rodziców
- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus
- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w int. ofiarodawców
- W czwartek – Święto św. Apostołów Filipa i Macieja i Nabożeństwo do św. Barbary
- W piątek – I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja od godz. 17.00. Nie pojedziemy do chorych.
- W sobotę – Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. I Ur. Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin biskupa Stanisława Jamrozka. Osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.
 
6. Przypominamy, że 22 maja 2021 roku o godz. 10.00 w bazylice Archikatedralnej w Przemyślu nasz parafianin – diakon Krzysztof H. przyjmie święcenia kapłańskie. W tym przygotowaniu do święceń chcemy towarzyszyć Mu naszymi modlitwami.
 
7. W tym tygodniu zostały zamontowane w obu kościołach dodatkowe głośniki na zewnątrz. Będą one włączane tylko podczas procesji. Na kościele filialnym dodatkowo zamontowano lampy od strony wschodniej i północnej. Bóg zapłać p. Stanisławowi …. za nieodpłatne wykonanie tych prac i panom …. za pomoc w tych pracach.
 
8. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła i obejścia. Dziękuję również za ofiarę na dar ołtarza. Na Różance złożono na to dodatkowe nagłośnienie i oświetlenie. W kościele parafialnym dar ołtarza na nowy baldachim.
 
9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ub. tygodniu, a w tym tygodniu proszę:
 
10. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
11. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.