V Niedziela W. Postu „A”- 29.03.2020 r.

1. W związku z obecną sytuacją, którą przeżywamy, gdy widzimy, że Ojciec św. modli się i odprawia nabożeństwa przy pustym Placu św. Piotra, przemawia również do pustego Placu – łącząc się duchowo z wiernymi całego świata, podobnie Kaplica Jasnogórska również jest pusta – my także korzystając z wszelkich możliwych przekazów i transmisji Mszy św. i różnych nabożeństw, rekolekcji mając na uwadze przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podawanych przez władze państwowe i kościelne, gdy na Mszy św. i innych nabożeństwach może uczestniczyć tylko 5 osób, pozostańmy w domu. Niech cała rodzina, która tworzy Kościół Domowy, gromadzi się na wspólnej modlitwie – czy to łącząc się duchowo skąd przekazywana jest relacja, czy we własnej wspólnocie rodzinnej rozważyć Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale, czytając Pismo św., odmawiając koronkę, różaniec, litanie czy inne modlitwy. Łączmy się wszyscy w tym wielkim wołaniu i błaganiu do Miłosiernego Boga o Jego zmiłowanie nad nami i nad całym światem. Do tej modlitwy dołączajmy także naszą wewnętrzną przemianę i dobre postanowienia.
 
2. W tym tygodniu będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. w godzinach: w kościele parafialnym od 15.00 – 16.00, na Różance od 15.30 – 16.30. z zachowaniem jednak ilości (5)osób przebywających w kościele.
 
3. Szczegółowe rozporządzenia ks. Arcybiskupa odnośnie sprawowania liturgii w najbliższym czasie Mszy św., spowiedzi, pogrzebów, Triduum Paschalnego, I Komunii św., zamieszczone są na stronie Archidiecezji Przemyskiej czy naszej parafii w Aktualnościach.
 
4. Msze św. w tym tygodniu w kościele parafialnym o godz. 18.00, na Różance o 17.00.
 
5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Nie będzie odwiedzin chorych ani Mszy św. rano. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.30, na Różance o godz. 16.30
 
6. Przyszła niedziela to niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm o godz. 9.00. i 10.30 – łączymy się duchowo.
 
7. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w niedzielę 15. marca jako wsparcie dla p. Daniela Kobiałki. Złożono 5 706 zł. Na ten cel również złożyła ofiarę 500 zł. grupa pielgrzymów uczestniczących w nocnym czuwaniu w Jarosławiu z Golcowej, Domaradza, okolic Brzozowa i Strzyżowa.
 
8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ub. tygodniu, a w tym tygodniu proszę:
 
9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
10. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.