Uroczystość Zesłania Ducha Świętego „B” – 23.05.2021 r.

1. Następujące osoby przygotowują się do przyjęcia sakramentu małżeństwa:
- Piotr Łukasz …… i Karolina Ilona …… Zapowiedź II
- Damian Arkadiusz …. i Katarzyna Jolanta …. Zapowiedź II.
- Krystian Adam …. i Karolina Sylwia …… Zapowiedź I
 
2. Dzisiaj, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu” można zyskać odpust zupełny. Dziś także kończy się okres wielkanocny. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj radosną uroczystość prymicji ks. Krzysztofa Herbuta, naszego rodaka. Módlmy się o Boże błogosławieństwo dla niego i potrzebne łaski na drodze życia kapłańskiego.
 
3. Msze św. w tygodniu w kościele parafialnym o godz. 18.00, na Różance o 17.00.
 
4. W tym tygodniu przypada:
- W poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Odpust w naszym kościele parafialnym. Msze św. o godz. 7.30 i o 10.30– uroczysta suma odpustowa z udziałem księży i sióstr zakonnych – rodaków z Golcowej, i innych kapłanów, którzy podczas tej Mszy św. pod przewodnictwem ks. Prymicjanta modlić się będą o potrzebne łaski dla niego. Będziemy również dziękować Bogu za dar powołań z naszej parafii, modląc się w intencji kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii. W naszej modlitwie będziemy również prosić Pana Żniwa, aby posłał nowych robotników na swoje żniwo, także z naszej parafii. Popołudniu msza św. jeszcze o godz. 18.00. Na Różance o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tej wspólnej modlitwie. Będzie transmisja Mszy św. o godz. 10.30.
- We wtorek – Z racji 25 dnia miesiąca odbędzie się uroczyste nabożeństwo do Dzieciątka Jezus połączone z odczytaniem podziękowań i próśb oraz błogosławieństwem Cudowną Figurką naszego Dzieciątka. Nabożeństwo odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 18.00. Zapraszam do tej wspólnej modlitwy.
- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w int. ofiarodawców. Jest to także Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach i rodzicach. Módlmy się w intencji naszych Mam – żyjących i zmarłych.
- W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego oraz nabożeństwo do św. Barbary.
- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
- W sobotę – Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 
5. W przyszłą niedzielę Ur. Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 
5a. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 w naszym kościele parafialnym nowo wyświęcony ks. Karol Wałczyk, który w okresie Wielkiego Postu odbywał u nas praktykę duszpasterską, odprawi Mszę św. Prymicyjną. Zapraszam do udziału w tym wspólnym dziękczynieniu.

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę….
 
7. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
8. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo
 

 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.