Uroczystość Zesłania Ducha Świętego „A” – 31.05.2020 r.

1. Dzisiaj, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu” można zyskać odpust zupełny. Dziś także kończy się okres wielkanocny. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku.

3. Msze św. w tygodniu w kościele parafialnym o godz. 18.00, na Różance o 17.00.

4. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Odpust w naszym kościele parafialnym. Msze św. o godz. 7.30 i o 10.30– uroczysta suma odpustowa z udziałem księży i sióstr zakonnych – rodaków z Golcowej, podczas której będziemy dziękować Bogu za dar powołań z naszej parafii, modląc się w intencji kapłanów i sióstr zakonnych i pracujących na misjach pochodzących z naszej parafii. W naszej modlitwie będziemy również prosić Pana Żniwa, aby posłał nowych robotników na swoje żniwo, także z naszej parafii. Również na sumie ks. Stanisław Kudła podziękuje Panu Bogu za 40 lat kapłaństwa. Popołudniu msza św. jeszcze o godz. 18.00. Na Różance o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tej wspólnej modlitwie. Będzie transmisja Mszy św. o godz. 10.30.

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus.

- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w int. ofiarodawców

- W czwartek – I czwartek miesiąca i święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego oraz nabożeństwo do św. Barbary.

- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i I piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych. Prośba, aby ktoś z rodziny czy sąsiedztwa potwierdził chęć zaproszenia kapłana. Msza św. także rano o godz. 7.00. Od godz. 17.00 Wystawienie Najśw. Sakramentu.

- W sobotę – I sobota miesiąca. Kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie, aby przez Niepokalane Serce Maryi wypraszać Boże Miłosierdzie nad światem. O godz. 18.00 Msza św. w kościele w Różance, a później procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła parafialnego. Do asysty przy Figurze Matki Bożej proszę Róże: p. Józefy Rachwał i Marii Pietrasz oraz Heleny Dobosz.

5. W przyszłą niedzielę Ur. Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

W związku ze zniesieniem z dniem 30 maja br. kolejnych ograniczeń związanych z COVID-19, które odnoszą się również do kościołów informujemy, że na terenie Archidiecezji Przemyskiej od tegoż dnia obowiązywać będą niżej podane zasady.

a/ W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez wszystkich jego uczestników z wyłączeniem osób go sprawujących.

b/ Zniesienie liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że podczas procesji żałobnej, która odbywa się już w przestrzeni publicznej, obowiązują odrębne przepisy. Zgodnie z nimi w procesji może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłaniania ust i nosa.

c/ Od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Przypominamy również zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego: Eucha¬rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

d/ Przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji I piątku miesiąca. W związku z tym należy tę wiadomość przekazać w ogłoszeniach duszpasterskich. Wypada w rozmowie telefonicznej z zainteresowanymi chorymi czy ich rodzinami ustalić szczegóły dotyczące tej posługi sakramentalnej, ale należy uszanować ich ewentualną prośbę o dalsze jej zawieszenie.

6. W związku z obecną sytuacją Wszystkich, którzy mają do załatwienia sprawę w Kancelarii Parafialnej, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numer: 13 434 71 03.

Również ważna informacja: Dodatkowe Msze św. w naszych kościołach będą jeszcze do końca czerwca, a potem wracamy do porządku Mszy św. w niedzielę z przed epidemii.
 
7. Bóg zapłać p. Bogdanowi Rachwał za nieodpłatne wykonanie pewnych prac dla parafii.
 
8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę….
 
9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
10. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.