Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30.05.2021 r.

1. Następujące osoby przygotowują się do sakramentu małżeństwa:
- Krystian Adam …….. i Karolina Sylwia ………… Zapowiedź II.
- Mariusz …………. i Justyna ………. Zapowiedź I.

2. Dziś w liturgii przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.

3. Msze św. w tym tygodniu w kościele parafialnym o godz. 18.00, na Różance o 17.00,

4. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP i Nabożeństwo do św. Jana Pawła II

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus.

- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w int. Ofiarodawców.

- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i I piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych. Prośba, aby ktoś z rodziny czy sąsiedztwa potwierdził chęć zaproszenia kapłana. Msza św. także rano o godz. 7.00. Od godz. 17.00 Wystawienie Najśw. Sakramentu.

- W sobotę – I sobota miesiąca. Kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie, aby przez Niepokalane Serce Maryi wypraszać Boże Miłosierdzie nad światem. O godz. 18.00 Msza św. w kościele w Parafialnym, a później procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła Filialnego. Do asysty przy Figurze Matki Bożej proszę Róże: p. Józefy Rachwał i Marii Pietrasz oraz Heleny Dobosz.
 
5. W czwartek Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.30 i po procesji. W kościele filialnym o godz. 7.30 i 9.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele filialnym rozpocznie się uroczysta procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji:
I ołtarz – w okolicy drogi na Podmagierówkę
II ołtarz – na parkingu przed Remizą
III ołtarz – w okolicy drogi na Ropę
IV ołtarz – przy kościele parafialnym

Do niesienia baldachimu, chorągwi i kierowania ruchem w czasie procesji proszę Strażaków. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich: dziewczynki od najmłodszych do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia; dzieci z kl. III w strojach komunijnych, młodzież i dorosłych. Po południu już nie będzie Mszy św.
 
6. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp. Adam Szal.

7. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 11 czerwca 2021 r., w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, Episkopat Polski na czele z abp. Stanisławem Gądeckim, w 100-lecie aktu poświęcenia narodu polskiego Sercu Jezusa, jakie miało miejsce na Małym Rynku w Krakowie w 1921 r., kolejny raz zawierzy Bożemu Sercu całą naszą Ojczyznę. Jako Archidiecezja Przemyska, chcemy duchowo przygotować się do tego wielkiego wydarzenia poprzez diecezjalną nowennę (2-10 czerwca 2021), która będzie miała miejsce w jarosławskim Kościele pw. św. Mikołaja w Opactwie. Nowenna będzie w całości transmitowana (audio i video) przez Radio FARA. Więcej informacji i szczegółowy plan nowenny są dostępne na stronie: nowenna.opactwo.pl

8. W poniedziałek spotkanie dla rodziców i młodzieży z klas VIII w kościele parafialnym o godz.18.00.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym proszę: …..

10. Dziękuję również rodzicom klas VIII za prace przy cmentarzu i p. Stanisławowi Rachwał za wykonanie pewnych prac w kościele. Bóg zapłać.

11. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne …………

12. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.