UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21.11.2021r.

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do NSPJ i Akt poświęcenia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace na cmentarzu. Dziękuję również wszystkim Ofiarodawcom za składane ofiary na cele parafialne. Niech Dobry Bóg za to wynagrodzi.
 
2a. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pomoc dla Domu Księży Emerytów w Korczynie. Puszka na Caritas dla emigrantów.
 
3. Msze św. w tym tygodniu i modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach będą na Różance o godz. 16.00. w kościele parafialnym o godz. 17.00. Zachęcam w dalszym ciągu wspólnej modlitwy za zmarłych.
 
4. W tym tygodniu przypada:
- W poniedziałek – wsp. św. Cecylii i Nabożeństwo do św. Jana Pawła II
- We wtorek – Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus
- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w int. ofiarodawców
- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary
- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
- W sobotę – Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 
5. W czwartek z racji 25 dnia miesiąca uroczyste nabożeństwo do Dzieciątka Jezus połączone z odczytaniem podziękowań i próśb oraz błogosławieństwem Cudowną Figurką naszego Dzieciątka. Nabożeństwo to odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 17.00.
 
6. Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu, który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności.
 
7. Na zaproszenie Domowych Kręgów Biblijnych w naszej parafii w najbliższy piątek w kościele parafialnym Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi ks. Jan Kruczyński, autor komentarzy, z których korzystają te Kręgi. Po Mszy św. będzie spotkanie w salce. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza tych, którzy chcieliby częściej sięgać po Pismo św.
 
8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę:… .
 
9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
10. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła złożyłi: …., a na prace na cmentarzu ……. . Bóg zapłać za te ofiary.
 
11. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście obfitych łask Bożych i przyjmijcie Boże błogosławieństwo
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.