IV Niedziela Wielkanocna „B” – 25.04.2021 r.

1. Następujące osoby przygotowują się do sakramentu małżeństwa: Piotr Bogumił…. i Karolina Agnieszka….. Zapowiedź I.

2. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Wspierajmy naszą modlitwą wszystkich powołanych do służby Bożej, naszych biskupów, kapłanów, diakonów i módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii.

3. Z radością pragnę poinformować całą wspólnotę parafialną iż w dniu 22 maja 2021 roku o godz. 10.00 w bazylice Archikatedralnej w Przemyślu odbędą się święcenia kapłańskie, wśród kandydatów znajduje się również nasz parafianin – diakon Krzysztof H. W związku z tym Rektorat prosi o przekazanie tej informacji w parafii i gdyby ktoś wiedział o jakiejś przeszkodzie do udzielenia mu święceń powinien poinformować o tym duszpasterza parafii lub Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Jest to wielka radość dla nas, ale i zobowiązanie do modlitwy w intencji diakona Krzysztofa. Ks. Rektor prosi również o modlitwę w jego intencji, a w dniach od 13 do 21 maja o odprawienie specjalnej nowenny. Do tej modlitwy i udziału w tej Nowennie zachęcam całą naszą wspólnotę parafialną i wszystkich do których dotrze ta informacja.

4. W tym tygodniu przypada:
- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus
- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa
- W czwartek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy i Nabożeństwo do św. Barbary
- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
- W sobotę – wsp. św. Józefa, Rzemieślnika oraz rozpoczęcie nabożeństw majowych. Jest to również I sobota miesiąca. Uroczysta Msza św. w kościele parafialnym o godz. 18.00, potem różaniec i Litania do Matki Bożej. Nie będzie procesji. Zachęcamy do udziału, chociaż liczba ograniczona, ale możemy uroczyście odśpiewać czy odmówić Litanię w domu z całą rodziną, aby w łączności z całą wspólnotą słowami litanii loretańskiej wielbić Maryję i polecać Jej wszystkie nasze kłopoty i troski dnia codziennego –nasze osobiste, naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny.
 
5. W najbliższą niedzielę odbędzie się I Komunia św. dla dzieci z kl. III w kościele parafialnym. Tych, którzy wybierają się na sumę zapraszamy na godz. 9.00 i ta Msza św. będzie transmitowana, natomiast Msza św. Komunijna będzie o godz. 11.00 wyłącznie dla dzieci i rodziców – taka była decyzja rodziców. Podobnie będzie w poniedziałek 3 Maja w kościele filialnym. Tam Msza św. Komunijna będzie o godz. 11.00 również wyłącznie dla dzieci i rodziców – to też jest decyzja tamtych rodziców.

Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za obcięcie tui przy kościele parafialnym i przy cmentarzu. Teraz wyglądają o wiele korzystniej. Dziękujemy. Przydałaby się jeszcze raz taka akcja, by obciąć pozostałe. Może znajdą się chętni.
 
6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę: Rodziców dzieci pierwszokomunijnych

7. W ostatnim czasie ofiarę na potrzeby kościoła złożyła p. …… Bóg zapłać za te ofiarę.

8. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..

9. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.