IV Niedziela Wielkanocna „A” – 03.05.2020 r.

1. Dzisiaj wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja w kościele parafialnym od Mszy św. o godz. 10.30 do 15.15.

3. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Wspierajmy naszą modlitwą wszystkich powołanych do służby Bożej, nowego ks. Biskupa Krzysztofa i wszystkich naszych biskupów, kapłanów i módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii. Mamy też szczególną okazję do takiej modlitwy.
 
4. Z radością pragnę poinformować całą wspólnotę parafialną iż w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24 maja 2020 roku o godz. 10.30 odbędą się święcenia diakonatu w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Wśród alumnów dopuszczonych do święceń diakonatu jest nasz parafianin – alumn Krzysztof Herbut. W związku z tym Rektorat prosi o przekazanie tej informacji w parafii i gdyby ktoś wiedział o jakiejś przeszkodzie do udzielenia święceń powinien poinformować o tym duszpasterza parafii. Jest to wielka radość dla nas, ale i zobowiązanie do modlitwy w intencji alumna Krzysztofa. Ks. Rektor prosi również o modlitwę w jego intencji, a w dniach od 15 do 23 maja o odprawienie specjalnej nowenny. Do tej modlitwy i udziału w tej Nowennie zachęcam całą naszą wspólnotę parafialną i wszystkich do których dotrze ta informacja.
 
5. Msze św. i nabożeństwa w tym tygodniu w kościele parafialnym o godz. 18.00, w Różance o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, chociaż liczba ograniczona, ale możemy również uroczyście odśpiewać czy odmówić Litanię w domu z całą rodziną, aby w łączności z całą wspólnotą słowami litanii loretańskiej wielbić Maryję.
 
6. W tym tygodniu przypada:
- W poniedziałek – wsp. św. Floriana i Nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus
- W środę – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz Nabożeństwo do św. Józefa
- W czwartek –Nabożeństwo do św. Barbary
- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Ur. Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin biskupa Stanisława Jamrozka. Osobę Solenizanta otaczamy nasza modlitwą. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- W sobotę – Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W następny poniedziałek tj. 11 maja odbędzie się zbiórka elektrośmieci, tzn. zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory itp. Wszystkie te rzeczy można składać w poniedziałek na parkingach przy obu kościołach do godz. 15.30 – tylko do tej godziny, wtedy mają być już zabrane, chyba, że jeszcze będą. Nie składajmy wcześniej, bo będą rozkradzione. Dochód z tego zebranego sprzętu ma być przeznaczony na misje.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę: …

9. Bóg zapłać p. Józefowi, Jackowi i Andrzejowi Kopczyk za naprawę dzwonu.

10. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..

11. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.