XXVI Niedziela zwykła „A” – 01.10.2017 r.

1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym po sumie, a na Różance po Mszy św. o godz. 14.00. A po nim wręczenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I komunii św.
 
2. Msze św. i nabożeństwa różańcowe w tygodniu na Różance już o godz.16.00, w kościele parafialnym o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach dorosłych, młodzież i dzieci, aby wielbić Maryję i przez Jej pośrednictwo wypraszać potrzebne łaski dla siebie, dla naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Kto nie może w kościele to zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie.
 
3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 
4. Również dzisiaj przed kościołem zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod tym projektem może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
 
5. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – wsp. Świętych Aniołów Stróżów i Nabożeństwo do św. Jana Pawła II
- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus,
- W środę – wsp. św. Franciszka z Asyżu i Nabożeństwo do św. Józefa
- W czwartek – wsp. św. Faustyny Kowalskiej i Nabożeństwo do św. Barbary
- W piątek – I piątek miesiąca oraz Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W kościele parafialnym o godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. Msza św. także rano o godz. 7.00. Odwiedzimy chorych.
- W sobotę – wsp. NMP Różańcowej i I sobota miesiąca – ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się o godz. 17.00 w kościele parafialnym. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie. Po Mszy św. procesja do kościoła w Różance i tam Msza św. Do asysty przy Figurze Matki Bożej proszę Róże: Jana Karnasiewicza, Marii Łobazy, Róże dziewczyn i dzieci, a także Edwarda Dytko i Marii Ślęczka.
 
6. Również w sobotę nasza Archidiecezja włącza się w ogólnopolską akcję modlitewną pod nazwą „Różaniec do granic”. Jest to wielka modlitwa na zakończenie obchodów 100. rocznicy Objawień Fatimskich, w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia, i my udamy się do Krościenka k/Ustrzyk, aby włączyć się w tę akcję i otoczyć nasz kraj swoją obecnością i modlitwą. Zapisało się 15 osób na wyjazd autobusem i ok. 20 własnymi samochodami. Wyjazd autobusu dla tych którzy się zapisali w sobotę o godz. 8.15 z parkingu przy kościele parafialnym. Koszt 20 zł. W Krościenku rozpoczęcie o godz. 11.00.
 
7. W przyszłą niedzielę, 8 października, będziemy obchodzić „Dzień Papieski”. Ten dzień jest nie tylko przywołaniem dzieła wielkiego Papieża Jana Pawła II, ale będziemy także dziękować Bogu za dar Jego osoby. Podobnie jak w latach poprzednich z okazji Dnia Papieskiego odbędzie się też dobrowolna zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla uczącej się młodzieży.
Główne uroczystości tego Dnia odbędą się w naszej parafii na sumie.
 
8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym proszę:……
 
9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne …..
 
10. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.