XXV Niedziela zwykła „A” – 24.09.2017 r.

1. Msze św. w tygodniu w kościele parafialnym o godz. 18.00, a na Różance o 17.00.

2. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – wsp. bł. Władysława z Gielniowa i nabożeństwo do św. Jana Pawła II
- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus
- w środę – wsp. św. Wincentego a Paulo i Nabożeństwo do św. Józefa
- w czwartek – wsp. św. Wacława i Nabożeństwo do św. Barbary
- w piątek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała i Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
- W sobotę – wsp. św. Hieronima i Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Jutro – z racji 25 dnia miesiąca uroczyste nabożeństwo do Dzieciątka Jezus połączone z odczytaniem podziękowań i próśb oraz błogosławieństwem Cudowną Figurką naszego Dzieciątka. Nabożeństwo to odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 18.00. Proszę pisać podziękowania i prośby do Dzieciątka na kartkach lub na stronie internetowej. Kto chciałby się włączyć do Bractwa Dzieciątka Jezus to proszę składać deklaracje.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Za odmówienie różańca można zyskać odpust zupełny, ilekroć Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej lub w rodzinie. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św. Jeśli braknie któregoś z warunków koniecznych do uzyskania odpustu zupełnego, zyskuje się odpust cząstkowy. Zachęcam więc do licznego udziału w tych nabożeństwach dorosłych, młodzież i dzieci, aby wielbić Maryję i przez Jej pośrednictwo wypraszać potrzebne łaski dla siebie, dla naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej. Tych, którzy będą przeszkodzeni zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach lub indywidualnie. Nabożeństwa różańcowe będą w tygodniu po Mszy św., a w niedziele i święta w kościele parafialnym po sumie, a na Różance po Mszy św. o godz. 14.00.

5. W przyszłą niedzielę, 1 października na Mszy św. o godz. 10.30 i 14.00 wręczenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

6. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Obecnie około 2000 dzieci rocznie w Polsce jest legalnie zabijanych ze względu na wady płodu lub nawet ich podejrzenie. Podpisać się pod tym projektem może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych w kościele parafialnym na sumie, a w Różance o godz. 14.00.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym proszę: ….

9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne …..

10. Zachęcam nabycia kolejnego numeru Niedzieli.

Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.