XXII Niedziela zwykła „A” – 03.09.2017 r.

1. Msze św. w tygodniu w kościele parafialnym o godz. 18.00, a na Różance o 17.00.
 
2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne a w przyszłą niedzielę na potrzeby parafialne.

3. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II
- We wtorek – wsp. św. Matki Teresy z Kalkuty oraz Nowenna do Dzieciątka Jezus
- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary
- W piątek – święto Narodzenia NMP. zw. MB Siewnej. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników, poświęcimy ziarno siewne i nasiona
- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
- W sobotę – Nieustanna Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 
4. 6 czerwca br. w „polskiej Fatimie” – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – biskupi polscy odnowili Akt poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.
Tegoroczny Akt Poświęcenia jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi i nawiązywał do zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r.
Modlitwa poświęcenia ponowiona będzie w każdej diecezji, parafii i rodzinie 8 września br., w uroczystość Narodzenia Matki Bożej. Dlatego i w naszej parafii w piątek, w uroczystość Narodzenia Matki Bożej dokonamy Aktu Poświęcenia naszej parafii i naszych rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam wszystkich na uroczystą Mszę św. z Aktem Poświęcenia o godz. 17. 00 i 18.00. Stąd też już od dzisiaj podejmijmy starania, abyśmy przygotowali się do świadomego i owocnego przeżycia tego Aktu.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 i 15.15 odbędzie się błogosławieństwo pierwszoklasistów i przyborów szkolnych dla wszystkich dzieci szkolnych. Zapraszam.

6. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

- Spotkanie DSM i scholi dla dziewczynek od kl. II szk. podst. – we wtorek o godz. 16.30.
- Zbiórka ministrantów w kościele parafialnym we wtorek, na Różance w środę po Mszy św.
- Akcja Katolicka – w drugą środę miesiąca od Mszy św.
- Spotkanie KSM – piątek od Mszy św.
- Spotkanie Oazy – w sobotę o godz. 16.00 na wikarówce

Zapraszamy nowych kandydatów do włączenia się do tych grup.

7. W piątek od Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla gimnazjalistów oraz uczniów kl. VI i VII, i ich rodziców. Obecność przynajmniej jednego z rodziców obowiązkowa. Na tę Mszę św. zapraszamy również wszystkie grupy duszpasterskie z naszej parafii. Będzie to uroczyste rozpoczęcie kolejnego roku formacji w tych grupach.

8. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, aby ten kolejny rok szkolny rozpocząć z Bogiem. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie odprawiona w kościele parafialnym o godz. 7.30 dla uczniów z Zespołu Szkół i tutaj zapraszam wszystkich gimnazjalistów; i na Różance o godz. 9.00. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli. Chciejmy ten kolejny rok szkolny rozpocząć z Bogiem i wypraszać Boże błogosławieństwo dla siebie, nauczycieli i wychowawców. Autobus dla gimnazjum pojedzie ok. godz. 7.00.
 
9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne …………

10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym proszę rodziny:…

11. Do nabycia jest kolejny numer Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.