XX Niedziela zwykła „A” – 20.08.2017 r.

1. Serdecznie witam wszystkich gości, którzy dzisiaj wspólnie z nami uczestniczą w Eucharystii. Życzę Wam wszystkim miłej niedzieli i dobrego wakacyjnego wypoczynku.
 
2. Msze św. w tym tygodniu w kościele parafialnym o godz. 18.00, na Różance o 17.00.
 
3. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – wsp. św. Piusa X i Nabożeństwo do św. Jana Pawła II

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus i wsp. NMP Królowej.

- W czwartek – święto św. Bartłomieja i Nabożeństwo do św. Barbary

- w piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

- w sobotę – Ur. NMP Częstochowskiej i Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 
4. W piątek z racji 25 dnia miesiąca uroczyste nabożeństwo do Dzieciątka Jezus połączone z odczytaniem podziękowań i próśb oraz błogosławieństwem Cudowną Figurką naszego Dzieciątka. Nabożeństwo to odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 18.00. Proszę pisać podziękowania i prośby do Dzieciątka na kartkach lub na stronie internetowej. Kto chciałby się włączyć do Bractwa Dzieciątka Jezus to proszę składać deklaracje.
 
5. W następną niedzielę tj. 27. sierpnia chcemy podziękować Panu Bogu za zebrane plony i bezpieczne żniwa. Msza św. Dziękczynna będzie o godz. 9.00 i 10.30. Zapraszam delegacje z wieńcami i starostów.
 
6. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.
 
7. Decyzją ks. Arcybiskupa ks. Jacek został przeniesiony do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych. Ks. Jacku, żegnając Cię dzisiaj, dziękujemy Ci za pracę w naszej parafii, a na nowej placówce życzymy obfitych łask od Bożej Dzieciny i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.
 
8. W nawiązaniu do apelu Przewodniczącego KEP oraz akcji prowadzonej przez Caritas, w niedzielę, 27 sierpnia br. w Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską. Burze i nawałnice, które przeszły 11 sierpnia 2017 r. nad Polską, okazały się tragiczne w skutkach: ofiary śmiertelne, wielu rannych, pozrywane dachy, zniszczone domostwa i budynki użyteczności publicznej, zerwane sieci energetyczne. Skala strat jest ogromna i trudna do oszacowania.

Apelujemy o ofiarność i solidarność z Rodakami, którzy najbardziej ucierpieli w ostatnich wydarzeniach. Prosimy Księży Proboszczów, aby zbiórkę ogłosili w najbliższą niedzielę, tj. 20 sierpnia, zaś zebrane środki prosimy wpłacać na konto Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
 
9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym proszę: …..
 
10. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne …………
 
11. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia życzę Wam drodzy Parafianie i Goście obfitych łask Bożych i przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.