III Niedziela Adwentu „B” – 17.12.2017 r.

1. Roraty będą w tym tygodniu w obu kościołach o godz. 17.00. Zachęcamy do liczniejszego udziału i wspólnej modlitwy adwentowej.
 
2. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na gaz do centralnego ogrzewania w naszych kościołach. Przy okazji bardzo prosimy o pilnowanie zamykania drzwi za sobą wchodząc czy wychodząc z kościoła i w trakcie sprzątania.

3. W tym tygodniu przypada:
- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II
- We wtorek –Nowenna do Dzieciątka Jezus i Spotkanie Bractwa Dzieciątka Jezus.
- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w intencji ofiarodawców.
- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary
- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
- W sobotę – Nieustanna nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Od wczoraj tj. 16 grudnia rozpoczęliśmy Uroczystą Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego, a od dziś tj. od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się już bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. wielkie antyfony adwentu. Zapraszamy do udziału w tej Nowennie.

5. W adwencie często słyszymy słowa: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego, bądźcie gotowi, radujcie się, Pan jest blisko. Niech te słowa zachęcą nas, abyśmy oprócz wszelkich przygotowań gospodarczych i porządkowych do świąt, pamiętali przede wszystkich o przygotowaniu duchowym. W najbliższy wtorek w naszej parafii odbędzie się spowiedź adwentowa. Spowiedź będzie przed południem i po południu – tak, aby każdy mógł skorzystać. Zachęcam wszystkich, aby nikt nie odkładał spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, i by nie było nikogo, kto przeżywałby święta bez pojednania z Bogiem i z drugim człowiekiem.

Porządek spowiedzi będzie następujący:
w obu kościołach: od 10.30 – 12.00 Po południu od 15.00 – 16.30

Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu się do spowiedzi, wypełnieniu wszystkich warunków dobrej spowiedzi i dziękczynieniu po Komunii św.

6. W najbliższą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 1200. Nie będzie Mszy św. popołudniowych. Wigilia to dzień szczególny w naszej polskiej tradycji. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej w duchu przebaczenia, miłości, braterstwa i pojednania. Zacznijmy ją od wspólnej modlitwy, której przewodniczy głowa rodziny. Pamiętajmy w tej modlitwie o wszystkich żyjących obecnych i nieobecnych, jak również o zmarłych. Należy odczytać fragment Pisma św. z Ew. wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, a następnie Ojciec rodziny rozdaje opłatki i wszyscy nawzajem składają sobie życzenia. Przy stole zostawiamy jedno wolne miejsce, przy którym można postawić zapaloną świecę wigilijną. W czasie wieczerzy należy wyłączyć telewizor. Nie zapomnijmy o wspólnym kolędowaniu. Bezwzględnie należy w tym dniu wykluczyć alkohol.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę:…

8. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..

9. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła parafialnego złożyli:…. Bóg zapłać za te ofiary.

10. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.

Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.