XXXIV Niedziela zwykła „C” – 24.11.2019 r. UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do NSPJ i Akt poświęcenia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Msze św. w tym tygodniu i modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach będą na Różance o godz. 16.00. w kościele parafialnym o godz. 17.00. Zachęcam w dalszym ciągu do udziału w tej wspólnej modlitwie za zmarłych.
 
3. W tym tygodniu przypada:
- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II
- We wtorek – Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus
- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w int. ofiarodawców
- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary
- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
- W sobotę – Święto św. Andrzeja Apostoła i Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 
4. Jutro, tj w poniedziałek z racji 25 dnia miesiąca uroczyste nabożeństwo do Dzieciątka Jezus połączone z odczytaniem podziękowań i próśb oraz błogosławieństwem Cudowną Figurką naszego Dzieciątka. Nabożeństwo to odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 17.00. Proszę pisać podziękowania i prośby do Dzieciątka na kartkach lub na stronie internetowej. Kto chciałby się włączyć do Bractwa Dzieciątka Jezus to proszę składać deklaracje.
 
5. W środę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 18.15 w kościele parafialnym koncelebrowana przez kapłanów z naszego dekanatu. Modlić się będziemy za zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszych parafiach, a także pochodzących z naszych parafii. Zapraszam chętnych do udziału w tej Mszy św. i modlitwie.
 
6. Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu, który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Jest to również I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych oraz wystawienie i Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8.30 do 15.15. Zapraszamy do modlitewnego czuwania.
 
7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę:… .
 
8. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
9. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła parafialnego złożyli: ….. Bóg zapłać za tę ofiarę.
 
10. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście obfitych łask Bożych i przyjmijcie Boże błogosławieństwo
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.