XXXIV Niedziela zwykła „A” – 26.11.2017 r. UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do NSPJ i Akt poświęcenia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
2. Msze św. w tym tygodniu i modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach będą na Różance o godz. 16.00. w kościele parafialnym o godz. 17.00. Zachęcam w dalszym ciągu do udziału w tej wspólnej modlitwie za zmarłych.
 
3. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II
- We wtorek – Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus.
- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa
- W czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła i Nabożeństwo do św. Barbary
- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Msza św. również rano o godz. 7.00. Odwiedzimy chorych.
- W sobotę – I sobota miesiąca i Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 
4. Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu, który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności.
 
5. W przyszłą niedzielę po sumie i po Mszy św. o godz. 14.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców z obu naszych Szkół.
 
6. W następny poniedziałek, tj. 4 grudnia, w naszej parafii przypada Ur. Odpustowa ku czci św. Barbary. Aby jak najowocniej i z czystym sercem, na wzór św. Barbary, przeżyć uroczystość odpustową zachęcamy do udziału w triduum przed odpustem w piątek, sobotę i niedzielę. W piątek i w sobotę od godz. 16.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, uroczysta Msza św. i modlitwy do św. Barbary. W dniu odpustu można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy więc do skorzystania z sakramentu pokuty, który sprawowany będzie w sobotę od 14.00 do 15.30 w obu kościołach.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę:
 
9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
10. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła parafialnego złożyli: … Bóg zapłać za te ofiary.
 
11. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście obfitych łask Bożych i przyjmijcie Boże błogosławieństwo
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.