XXX Niedziela zwykła „C”- Ur. Rocznicy Poświęcenia Kościoła 27.10.2019 r.

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Chcemy wyrazić Bogu Najwyższemu naszą wdzięczność za ten Dom modlitwy, w którym On przebywa, a także za ludzi, którzy go wybudowali i na przestrzeni wieków troszczyli i troszczą się o tę świątynię.
 
2. W tygodniu Msze św. na Różance o 16.00, w kościele parafialnym o godz. 17.00. W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych, choć różaniec możemy i powinniśmy odmawiać codziennie w naszych rodzinach czy indywidualnie.
 
3. W tym tygodniu przypada:.

- W poniedziałek – Święto św. Szymona i Judy Tadeusza i Nabożeństwo do św. Jana Pawła II

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus

- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w int. ofiarodawców

- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary. Uwaga: Odwiedzimy chorych z racji I piątku.

- W piątek – 1 listopada, I piątek miesiąca i Uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Porządek Nabożeństw będzie następujący: Msze św. o godz. – 7.30, o 9.00 na Różance i o godz. 11.00 na cmentarzu. Później procesja i modlitwy za zmarłych. Po południu nie będzie już Mszy św.

Pamiętajmy, że jest to wielkie i ważne święto – wszyscy mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Jest to dzień, w którym oddajemy cześć wszystkim Świętym, czyli zbawionym w niebie. Ale jest to też dzień zadumy i refleksji nad życiem. Pamiętajmy, że prawdziwa pamięć o zmarłych to nie tylko uporządkowany i piękny grób, kwiaty, wieńce i znicze – to też jest ważne, są one jednak tylko wyrazem naszej pamięci o nich, ale nic im nie pomagają; ale najważniejsza pomoc zmarłym to nasza modlitwa, to zamówiona i odprawiona Msza św. w ich intencji, to przyjęcie Komunii św., to zyskanie i ofiarowanie odpustów za zmarłych. Ofiarujmy im ten najcenniejszy dar jaki możemy im dać, jeśli ich kochamy.

W Uroczystość Wszystkich świętych będą zbierane na cmentarzu dobrowolne ofiary na utrzymanie cmentarza.

- W sobotę – I sobota miesiąca i Dzień Zaduszny – dzień szczególnej modlitwy w intencji Zmarłych. Msze św. będą na dole o godz. 7.30 i 17.00, na Różance o godz. 9.00 i 16.00. Po Mszy św. porannej procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.
 
4. W listopadzie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach i za nich będą także odprawiane Msze św. Kartki z imionami zmarłych polecanych modlitwom Kościoła w wypominkach można składać w zakrystii lub do puszek na ołtarzu.
 
5. W najbliższą niedzielę I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych oraz wystawienie i Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8.30 do 15.15. Zapraszamy..
 
6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę: ….
 
7. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła parafialnego złożyli: ……. Bóg zapłać za te ofiary.
 
8. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
9. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.