XXX Niedziela zwykła „A”- Ur. rocz. poświęcenia kościoła – 29.10.2017 r.

1. Następujące osoby przygotowują się do przyjęcia sakramentu małżeństwa:

- Robert Jan Szostak, s. Stanisława i Bernadetty, zam. w Golcowej, stanu wolnego i Dorota Kut, c. Józefa i Krystyny, zam. w Dobieszynie, stanu wolnego. Zapowiedź II.
 
2. Dziś przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Chcemy wyrazić Bogu Najwyższemu naszą wdzięczność za ten Dom modlitwy, w którym On przebywa, a także za ludzi, którzy go wybudowali i na przestrzeni wieków troszczyli i troszczą się o tę świątynię.
 
3. W tygodniu Msze św. na Różance o 16.00, w kościele parafialnym o godz. 17.00. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych, choć różaniec możemy i powinniśmy odmawiać codziennie w naszych rodzinach czy indywidualnie.
 
4. W tym tygodniu przypada:.

- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus

- W środę – 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Nabożeństw będzie następujący: Msze św. o godz. – 7.30 w kościele paraf., o 9.00 na Różance i o godz. 11.00 na cmentarzu. Później procesja i modlitwy za zmarłych. Po południu nie będzie już Mszy św.

Pamiętajmy, że jest to wielkie i ważne święto – wszyscy mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Jest to dzień, w którym oddajemy cześć wszystkim Świętym, czyli zbawionym w niebie. Ale jest to też dzień zadumy i refleksji nad życiem. Pamiętajmy, że prawdziwa pamięć o zmarłych to nie tylko uporządkowany i piękny grób, kwiaty, wieńce i znicze – to też jest ważne, są one jednak tylko wyrazem naszej pamięci o nich, ale nic im nie pomagają; ale najważniejsza pomoc zmarłym to nasza modlitwa, to zamówiona i odprawiona Msza św. w ich intencji, to przyjęcie Komunii św., to zyskanie i ofiarowanie odpustów za zmarłych. Ofiarujmy im ten najcenniejszy dar jaki możemy im dać, jeśli ich kochamy.

- W czwartek – Dzień Zaduszny – dzień szczególnej modlitwy w intencji Zmarłych. Msze św. będą na dole o godz. 7.30 i 17.00, na Różance o godz. o 9.00 i 16.00. Po Mszy św. porannej procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.

- W piątek – I piątek miesiąca oraz nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Msza św. również rano o godz. 7.00. Odwiedzimy chorych.

- W sobotę – wsp. św. Karola Boromeusza i Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 
5. W listopadzie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach i za nich będą także odprawiane Msze św. Kartki z imionami zmarłych polecanych modlitwom Kościoła w wypominkach można składać w zakrystii lub do puszek na ołtarzu.
 
6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Na sumie Msza św. w intencji wszystkich dobrodziejów i fundatorów naszych kościołów oraz tych, którzy złożyli ofiary na remont naszego kościoła parafialnego.
 
7. W uroczystość Wszystkich Świętych przy wejściach na cmentarz będą sprzedawane Cegiełki na remont naszego kościoła parafialnego w cenie 20, 50 100 i 200 zł. Do zakupu takiej cegiełki można zachęcić zwłaszcza tych, którzy pochodzą z naszej parafii, a obecnie mieszkają poza Golcową.
8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę: ….
 
9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
10. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.