XXVIII Niedziela zwykła „A” – 15.10.2017 r.

1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym po sumie, a na Różance po Mszy św. o godz. 14.00. Msze św. i nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu na Różance o 16.00, w kościele parafialnym o godz. 17.00. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
2. W dzisiejszą niedzielę na Mszach św. gościmy Siostry Klawerianki z Krosna, które przybliżają nam swoją działalność misyjną i po Mszy św. będą rozprowadzać kalendarze i pamiątki z misji.
 
3. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II i wsp św. Jadwigi Śląskiej

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus i wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego oraz spotkanie formacyjne Bractwa Dzieciątka Jezus.

- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa i święto św. Łukasza Ewangelisty. Modlimy się w intencji ks. Łukasza i w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia.

- W czwartek – wsp. bł. Jerzego Popiełuszki i nabożeństwo do św. Barbary

- W piątek – wsp. św. Jana Kantego, kapłana i Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

- W sobotę – wsp. bł. Jakuba Strzemię, biskupa i Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Również w sobotę pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Archikatedry, zaproszeni są wszyscy zatroskani o powołania.

- W przyszłą niedzielę – wsp. św. Jana Pawła II i niedziela misyjna. Składka na misje.
 
4. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na Fundusz Stypendialny dla młodzieży i na składkę, którą przeznaczyłem na prace konserwatorskie przy kościele parafialnym.
 
5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, aby uporządkować groby swoich bliskich, a może w sąsiedztwie są jakieś groby opuszczone to może choć trochę uprzątnąć. Poczujmy się wszyscy odpowiedzialni za ten porządek.
 
6. Tak jak zawsze, również przez te dwa tygodnie będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi pół godziny przed mszą św. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni. Pamiętajmy, że prawdziwa pomoc dla zmarłych to modlitwa, Msza św., przyjęcie Komunii św. i zyskanie odpustów.
 
7. Jak co roku będziemy polecać także naszych zmarłych modlitwie Kościoła. Kartki, na których można wypisywać imiona swoich zmarłych są wyłożone na bocznych ołtarzach. Można je później składać w zakrystii lub do skrzynki. Za tych zmarłych będziemy modlić się i będą odprawione Msze św. w listopadzie.
 
8. Dzisiaj także we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w Mszach św.
 
9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę: ..
 
11. W ubiegłym tygodniu ofiary na remont kościoła parafialnego złożyli: (z zeszytu). Bóg zapłać za te ofiary.
 
12. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.