XXVI Niedziela zwykła „C” – 29.09.2019 r.

1. Od wtorku rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Za odmówienie różańca można zyskać odpust zupełny, ilekroć Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej lub w rodzinie. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św. Jeśli braknie któregoś z warunków koniecznych do uzyskania odpustu zupełnego, zyskuje się odpust cząstkowy. Zachęcam więc do licznego udziału w tych nabożeństwach dorosłych, młodzież i dzieci, aby wielbić Maryję i przez Jej pośrednictwo wypraszać potrzebne łaski dla siebie, dla naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej. Tych, którzy będą przeszkodzeni zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach lub indywidualnie. Nabożeństwa różańcowe będą w tygodniu po Mszy św., a w niedziele i święta w kościele parafialnym po sumie, a na Różance po Mszy św. o godz. 14.00. Msze św. i nabożeństwa różańcowe w tygodniu na Różance o godz.17.00, w kościele parafialnym o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach dorosłych, młodzież i dzieci.
 
2. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – wsp. Św. Hieronima i Nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

- We wtorek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Nowenna do Dzieciątka Jezus i spotkanie formacyjne Bractwa Dzieciątka Jezus.

- W środę – wsp. Świętych Aniołów Stróżów i Nabożeństwo do św. Józefa w intencji ofiarodawców

- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary

- W piątek – wsp. św. Franciszka z Asyżu i I piątek miesiąca oraz Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W kościele parafialnym o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. Msza św. także rano o godz. 7.00. Odwiedzimy chorych.

- W sobotę – wsp. Św. Faustyny Kowalskiej i I sobota miesiąca – ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się o godz. 17.00 w kościele parafialnym. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie. Po Mszy św. procesja do kościoła w Różance i tam Msza św. Do asysty przy Figurze Matki Bożej proszę Róże: Jana Karnasiewicza, Marii Łobazy, Róże dziewczyn i dzieci, a także Edwarda Dytko i Marii Ślęczka

- W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych i wystawienie i Adoracja Najśw. Sakramentu od 8.30 do 15.15. Zapraszamy.
 
5. W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie Radę Parafialną na godz. 16.15 na plebani.
 
6. Poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom z kl. III przygotowującym się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 i w kościele filialnym o 14.00. Po nabożeństwie zapraszam rodziców na krótkie spotkanie.
 
7. Kongres Biblijny – 5 października o godz 10.00 w Strachocinie.
 
8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym proszę:……
 
9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne …..
 
10. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.