XXVI Niedziela zwykła „B” – 30.09.2018 r.

1. Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Za odmówienie różańca można zyskać odpust zupełny, ilekroć Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej lub w rodzinie. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św. Jeśli braknie któregoś z warunków koniecznych do uzyskania odpustu zupełnego, zyskuje się odpust cząstkowy. Zachęcam więc do licznego udziału w tych nabożeństwach dorosłych, młodzież i dzieci, aby wielbić Maryję i przez Jej pośrednictwo wypraszać potrzebne łaski dla siebie, dla naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej. Tych, którzy będą przeszkodzeni zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach lub indywidualnie. Nabożeństwa różańcowe będą w tygodniu po Mszy św., a w niedziele i święta w kościele parafialnym po sumie, a na Różance po Mszy św. o godz. 14.00. Msze św. i nabożeństwa różańcowe w tygodniu na Różance już o godz.16.00, w kościele parafialnym o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach dorosłych, młodzież i dzieci.
 
2. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Spotkanie Modlitewnej Grupy Misyjnej

- We wtorek – wsp. Świętych Aniołów Stróżów i Nowenna do Dzieciątka Jezus i spotkanie formacyjne Bractwa Dzieciątka Jezus.

- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w intencji ofiarodawców

- W czwartek – wsp. św. Franciszka z Asyżu i Nabożeństwo do św. Barbary

- W piątek – wsp. św. Faustyny Kowalskiej i I piątek miesiąca oraz Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W kościele parafialnym o godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. Msza św. także rano o godz. 7.00. Odwiedzimy chorych.

- W sobotę – I sobota miesiąca – ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się o godz. 17.00 w kościele parafialnym. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie. Po Mszy św. procesja do kościoła w Różance i tam Msza św. Do asysty przy Figurze Matki Bożej proszę Róże: Jana Karnasiewicza, Marii Łobazy, Róże dziewczyn i dzieci, a także Edwarda Dytko i Marii Ślęczka

- W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych-wszyscy.
 
3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym proszę:……
 
4. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie na remont naszego kościoła….(z zeszytu)
 
5. Bóg zapłać panom, którzy w poniedziałek pracowali przy rozbiórce rusztowania i wczoraj wieczór przy wieszaniu obrazów i ustawianiu ławek.
 
6. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne …..
 
7. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.