XVI Niedziela zwykła „B” – 22.07.2018 r.

Serdecznie witam wszystkich gości, którzy dzisiaj wspólnie z nami uczestniczą w Eucharystii. Życzę Wam wszystkim miłej niedzieli i dobrego wakacyjnego wypoczynku.
 
1. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 18.00, na Różance o godz. 17.00.
 
2. Dzisiaj po Mszy św. sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. W związku z tym obrzędem organizowana jest ogólnopolska akcja zbiórki dobrowolnych ofiar kierowców – i nie tylko – jako pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy pracujących na misjach. Ja proponuję, abyśmy te zebrane ofiary przeznaczyli dla ks. Wojciecha Baciora, który pracuje już jako proboszcz w Ekwadorze i przygotowuje sie do remontu dachu na kościele parafialnym, a już w najbliższą sobotę przyjedzie na krótki urlop. Kto chciałby włączyć się w tę akcję, to będzie mógł złożyć swoją dobrowolną ofiarę do puszki przed kościołem lub przy samochodzie.
 
3. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy i nabożeństwo do św. Jana Pawła II

- We wtorek – wsp. św. Kingi i Nowenna do Dzieciątka Jezus

- W środę – święto św. Jakuba i wsp. św. Krzysztofa oraz nabożeństwo do św. Józefa w intencji ofiarodawców

- W czwartek – wsp. św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, dzień szczególnej wdzięczności dla rodziców i dziadków i Nabożeństwo do św. Barbary

- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

- W sobotę – Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 
4. W środę z racji 25 dnia miesiąca uroczyste nabożeństwo do Dzieciątka Jezus połączone z odczytaniem podziękowań i próśb oraz błogosławieństwem Cudowną Figurką naszego Dzieciątka. Nabożeństwo to odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 18.00. Proszę pisać podziękowania i prośby do Dzieciątka na kartkach lub na stronie internetowej. Kto chciałby się włączyć do Bractwa Dzieciątka Jezus to proszę składać deklaracje.
 
5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym proszę: …..
 
6. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne …………
 
7. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła parafialnego złożyli: .. Bóg zapłać za te ofiary.
 
8. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Wszystkim wypoczywającym na wakacjach, urlopach i Wam drodzy parafianie życzę dużo pogody ducha, zdrowia, a na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.