XV Niedziela zwykła „B” – 15.07.2018 r.

1. Serdecznie witam wszystkich gości, którzy dzisiaj wspólnie z nami uczestniczą w Eucharystii. Życzę Wam wszystkim miłej niedzieli i dobrego wakacyjnego wypoczynku.
 
2. Msze św. w tygodniu w kościele parafialnym o godz. 18.00, na Różance o 17.00.
 
3. W tym tygodniu przypada:

- w poniedziałek – wsp. NMP z Góry Karmel i nabożeństwo do św. Jana Pawła II

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus

- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w intencji ofiarodawców.

- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary

- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

- W sobotę – Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 
4. W związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, w przyszłą niedzielę sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych po Mszach św. W związku z tym obrzędem organizowana jest ogólnopolska akcja zbiórki dobrowolnych ofiar kierowców – i nie tylko – jako pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy pracujących na misjach. Ja proponuję, abyśmy te zebrane ofiary przeznaczyli dla ks. Wojciecha Baciora, który pracuje już jako proboszcz w Ekwadorze i przygotowuje sie do remontu dachu na kościele parafialnym, a już w najbliższą sobotę przyjedzie na krótki urlop. Kto chciałby włączyć się w tę akcję, to będzie mógł złożyć swoją dobrowolną ofiarę do puszki przed kościołem lub przy samochodzie.
 
5. Zbliżają się żniwa. Proszę pamiętać o zbożu na wieńce dożynkowe. W tym roku proszę o przygotowanie wieńców Rodziny z numerów: od 301 do 330 i drugi wieniec: Rodziny z numerów: od 508 do 537.
 
6. W najbliższą sobotę wspólnie z parafią Domaradz organizujemy pielgrzymkę go Markowej do Muzeum Rodziny Ulmów, kandydatów na ołtarze. Odwiedzimy także Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce w parafii ks. Wójcikowskiego. Wyjazd w sobotę o godz. 7.45 przy kościele parafialnym. Powrót w godzinach popołudniowych. Koszt ok. 20 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy do wyczerpania wolnych miejsc. Zapraszamy.
 
7. 10 sierpnia wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Zachęcam do zapisywania się.
 
8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym proszę: …..
 
9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne …………
 
10. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła parafialnego złożyli: .. Bóg zapłać za te ofiary.
 
11. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Wszystkim wypoczywającym na wakacjach, urlopach i Wam drodzy parafianie życzę dużo pogody ducha, zdrowia, a na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.