XI Niedziela zwykła „A” – 18.06.2017 r.

1. Następujące osoby przygotowują się do sakramentu małżeństwa:

- Piotr Obłój, s. Józefa i Jadwigi Więcek, zam. w Golcowej i Magdalena Maria Mikoś, c. Mariana i Marii Kudła, zam. w Domaradzu. Zapowiedź II.
 
2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie są uroczyste procesje eucharystyczne wokół kościoła. (Dzisiaj procesja Eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 10.30 i 9.00.) W ciągu tygodnia msze św. o godz.18.00 w kościele parafialnym, na Różance o godz. 17.00. Zapraszam do licznego udziału w codziennej procesji eucharystycznej dzieci i dorosłych. Dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali ołtarze, za zrobienie porządku na trasie procesji i udekorowanie drogi, dziękuję pani Organistce, scholi i chórzystom za prowadzenie śpiewu w czasie procesji, służbie liturgicznej, Strażakom wraz z pocztem sztandarowym, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym i wszystkim biorącym udział w procesji.
 
3. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus.

- W środę – zapraszam na spotkanie Akcję Katolicką.

- W czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji z Najśw. Sakr. poświęcenie wianków, ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Zapraszam wszystkie dzieci na to nabożeństwo.

- W piątek – Uroczystość Najśw. Serca P. Jezusa. Odpust w naszym kościele filialnym. Msze św. będą: w kościele parafialnym o godz. 7.30 i 18.00, uroczysta suma odpustowa na Różance o godz. 17.00 i rano o godz. 8.00. Weźmy liczny udział w tym wielkim dziękczynieniu składanym Panu Bogu za wszystkie łaski, które otrzymaliśmy w ciągu tego roku. Zapraszam wszystkie małe dzieci do sypania kwiatów, dzieci z kl. III w strojach komunijnych. Ze względu na Uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- Również w piątek – zakończenie roku szkolnego. Uroczysta Msza św. na zakończenie roku dla Zespołu Szkół o godz. 7.30, na Różance o godz. 8.00. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Wcześniej zachęcam wszystkich do spowiedzi już od poniedziałku, by ten rok szkolny zakończyć z Bogiem i podziękować w ten sposób za otrzymane łaski w tym roku szkolnym.

- W sobotę – Ur. Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. W przyszłą niedzielę, z racji 25 dnia miesiąca uroczyste nabożeństwo do Dzieciątka Jezus połączone z odczytaniem podziękowań i próśb oraz błogosławieństwem Cudowną Figurką naszego Dzieciątka. Nabożeństwo odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 10.30. Proszę pisać podziękowania i prośby do Dzieciątka na kartkach lub na stronie internetowej. Przewodniczył mu będzie o. Kazimierz Duda z Lublina, karmelita, który jest odpowiedzialny za opiekę nad Bractwami Dzieciątka Jezus. Zapraszam wszystkich do udziału, a szczególnie członków Bractwa z naszej parafii. Po nabożeństwie będzie spotkanie członków Bractwa i chętnych z o. Kazimierzem. Już dziś zapraszam.
 
5. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszych kościołów.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym proszę: …..
 
7. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne …………
 
8. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.