VI Niedziela zw. „B” – 11.02.2018 r.

1. Msze św. w tygodniu: w kościele parafialnym o godz. 17.00, na Różance o 16.00.

2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. Pamiętajmy więc o naszych chorych, a przy okazji chciałem podziękować wszystkim, którzy na co dzień opiekują się chorymi. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 będziemy modlić sie w intencji chorych i udzielimy im Sakramentu Namaszczenia Chorych. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji chorych.

3. Dzisiaj po sumie nabożeństwo za Ojczyznę. W ten sposób, przez dziewięciomiesięczną nowennę będziemy mogli dobrze przygotować się do przeżywania setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

4. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania dobrowolnej abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.

5. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus

- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w int. ofiarodawców Również w środę – przypada środa popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do świąt wielkanocnych. Przeżywajmy ten czas w duchu umartwienia podejmowanego z pobożności i miłości bliźniego. Bierzmy chętnie udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, a zwłaszcza w Drodze Krzyżowej i w Gorzkich Żalach. Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem w środę o godz. 7.30 i 17.00, na Różance o godz. 9.00 i 17.00

W środę popielcową obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy, czyli jeden posiłek w ciągu dnia do syta a dwa lekkie obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzani w autentycznego ducha pokuty.

- W piątek – Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 16.30, na Różance o godz. 16.00 – a później Msza św. W kościele parafialnym również o godz. 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dla tych, którzy nie mogli przyjść wcześniej. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału. Gorzkie Żale w niedzielę po sumie, na Różance o godz. 14.00, a później Msza św. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy: ”O dobry i najsłodszy Jezu..”

- W sobotę – Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W sobotę kolejne spotkanie modlitewno formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w kościele parafialnym

6a. Młodzi, można jeszcze dołączyć do Katechez przedmałżeńskich. Następne będą za dwa lata. Zapraszam w najbliższy piątek na godz. 17.00.

7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na gaz do ogrzewania naszych kościołów.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ub. tygodniu, a w tym tygodniu proszę:

9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..

10. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła parafialnego złożyli: …… Bóg zapłać za te ofiary.

11.Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.30 i i 14.00 dzieci z klasy III otrzymają książeczki, które będą im służyły jako modlitewniki. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Po tych Mszach św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

12. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.