V Niedziela Wielkanocna „B” – 29.04.2018 r.

1. Następujące osoby zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa:

- Grzegorz Stanisław Rachwał, s. Ludwika i Krystyny Gosztyła, zam. w Golcowej, kawaler i Wioleta Maria Janusz, c. Romualda i Krystyny Lenart, zam. w Orzechówce, panna. Zapowiedź II.
- Krzysztof Grzegorz Bober, s. Kazimierza i Michaliny Gwizdała, zam. w Golcowej, kawaler i Agnieszka Gniewek, c. Piotra i Grażyny Pisarek, zam. w Bratkowicach, panna. Zapowiedź II.

2. Msze św. w tygodniu w kościele parafialnym o godz. 18.00, na Różance o 17.00.

3. W tym tygodniu przypada:
- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus i 1 maja, wsp. św. Józefa, Rzemieślnika oraz rozpoczęcie nabożeństw majowych. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tych nabożeństwach, aby w całej wspólnocie słowami litanii loretańskiej wielbić Maryję i polecać Jej wszystkie nasze kłopoty i troski dnia codziennego – nasze osobiste, naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny. Majówki po Mszach św. popołudniowych.

- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w int. ofiarodawców

- W czwartek – ur. NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i Archidiecezji Przemyskiej. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę za wyjątkiem sumy – nie o godz.10.30 tylko o godz. 11.00. Tradycyjnie w naszej parafii odbędzie się I Komunia św. o godz. 9.00 i 11.00. Spowiedź przed I Komunią w środę w kościele parafialnym od godz. 14.00, w Różance od godz. 15.00.

- W piątek – wsp. św. Floriana, Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i I piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych. Wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. Msza św. również rano o godz. 7.00. Do spowiedzi zachęcamy już od poniedziałku. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.

- W sobotę – I sobota miesiąca. Rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie. W tym roku szczególne, bo w setną rocznicę objawień. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie, aby przez Niepokalane Serce Maryi wypraszać Boże Miłosierdzie nad światem. Będziemy modlić się szczególnie w intencji naszej Ojczyzny, o dobre urodzaje, w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie rozpocznie się o godz. 17.00 w Różance – Msza św., a później procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej do dolnego kościoła. W kościele parafialnym Msza św. na zakończenie nabożeństwa. Do asysty przy Figurze Matki Bożej proszę rodziców i dzieci pierwszokomunijne.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 i 15.15 Rocznica I Komunii św.

5. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie wewnątrz i obejścia kościoła, za dar ołtarza, a w tym tygodniu proszę rodziców dzieci rocznicowych.

6. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła parafialnego złożyli: … Bóg zapłać za te ofiary

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ub. tygodniu, a w tym tygodniu proszę:

8. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..

9. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.

Na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.