V Niedziela W. Postu „B”- 18.03.2018 r.

 
0. Następujące osoby przygotowują się do przyjęcia sakramentu małżeństwa:

- Dariusz Marcin Pilch, s. Tadeusza i Danuty Dudek, zam. w Golcowej, kawaler i Aneta Teresa Wolanin, c. Andrzeja i Elżbiety Szmyd, zam. w Golcowej, panna. Zapowiedź I.
 
1. Trwają nasze rekolekcje parafialne. Gorzkie Żale będą odśpiewane dzisiaj podczas Drogi Krzyżowej, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 14.00 z Różanki. Zapraszamy do udziału w tej Drodze Krzyżowej. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej jeszcze Msza św. z nauką rekolekcyjną w kościele parafialnym i uroczyste błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji. Dzisiaj również po każdej Mszy św. ks. rekolekcjonista dokona aktu ofiarowania rodzin i całej naszej wspólnoty parafialnej św. Józefowi, Oblubieńcowi NMP i Opiekunowi Kościoła św.
 
2. Msze św. w tym tygodniu do środy: w kościele parafialnym o godz. 17.00, na Różance o 16.00, w czwartek, piątek i sobotę ze względu na spowiedzi w obu kościołach o godz. 17.00.
 
3. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II i Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to także dzień imienin ks. abpa Józefa Michalika oraz Ojca św. Benedykta XVI, a także wielu naszych parafian. Wszystkich Solenizantów polecamy w modlitwie.

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus

- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w intencji ofiarodawców.

- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary.

- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa w obu kościołach o godz. 17.00, a później Msza św. W kościele parafialnym również o godz. 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dla tych, którzy nie mogli przyjść wcześniej. Zapraszamy młodych do licznego udziału.

- W sobotę – Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- W przyszłą niedzielę z racji 25 dnia miesiąca uroczyste nabożeństwo do Dzieciątka Jezus połączone z odczytaniem podziękowań i próśb oraz błogosławieństwem Cudowną Figurką naszego Dzieciątka. Nabożeństwo to odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 10.30. Proszę pisać podziękowania i prośby do Dzieciątka na kartkach lub na stronie internetowej.

4. Spowiedź w naszej parafii będzie w Wielki Poniedziałek.
 
5. Przyszła niedziela to niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm o godz. 10.30 i 9.00.
 
4. Po zimie należałoby trochę odświeżyć cmentarz i zrobić generalny porządek przed świętami, dlatego bardzo proszę o uporządkowanie grobów i między grobami.
 
6. Ogłoszenie straży. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Golcowej zaprasza Członków Ochotniczej Straży Pożarnej oraz młodzież nie należącą do straży, do wzięcia udziału w adoracji przy Bożym Grobie w okresie Świąt Wielkanocnych. Spotkanie organizacyjne dotyczące adoracji, odbędzie się w dniu 25 marca br. o godz. 18.00 w Domu Strażaka w pomieszczeniu Zarządu, na które wszystkich chętnych zapraszamy.
 
7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ub. tygodniu, a w tym tygodniu proszę:
 

8. W ostatnim czasie ofiary na remont naszego kościoła złożyli: … Bóg zapłać za te ofiary.

9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
10. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.