V Niedziela „B” – 04.02.2018 r.

1. Msze św. w tygodniu: w kościele parafialnym o godz. 17.00, na Różance o 16.00.

2. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – wsp. św. Agaty, z tej racji pobłogosławimy chleb, wodę i sól i Nabożeństwo do św. Jana Pawła II
- We wtorek – wsp. św. Pawła Miki i Towarzyszy oraz Nowenna do Dzieciątka Jezus.
- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w int. ofiarodawców.
- W czwartek – nabożeństwo do św. Barbary i spotkanie Akcji Katolickiej od Mszy św.
- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
- W sobotę – wsp. św. Scholastyki i Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 
3. W przyszłą niedzielę przypada wsp. NMP z Lourdes, i Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. Pamiętajmy więc o naszych chorych, a przy okazji chciałem podziękować wszystkim, którzy na co dzień opiekują się chorymi. Niech Chrystus wynagradza za wszelką troskę, bo przecież obiecał, że kubek wody podany potrzebującemu nie pozostanie bez nagrody, niech udziela siły i cierpliwości. Pamiętajmy również o osobach chorych i samotnych mieszkających w sąsiedztwie. Zapraszam chorych i starszych, którzy mogą przyjść czy być dowiezieni na Mszę św. z udzieleniem sakramentu chorych na godz. 9.00 na Różance i o godz. 10.30 w kościele parafialnym – i wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji chorych.
 
4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, a w przyszłą niedzielę na ogrzewanie naszych kościołów.
 
5. Zgodnie z zalecenie ks. Arcybiskupa, które słyszeliśmy w ubiegłą niedzielę od lutego, 11. dnia każdego miesiąca, będą organizowane w naszym kościele parafialnym nabożeństwa za Ojczyznę. W ten sposób, przez dziewięciomiesięczną nowennę będziemy mogli dobrze przygotować się do przeżywaniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

6. W tym roku w naszej parafii odbędą się Katechezy przedmałżeńskie dla młodzieży. Zapraszam więc wszystkich młodych, którzy jeszcze nie mają takich katechez, już od szkoły średniej, nie odkładać, by potem nie trzeba było szukać gdzie są, zapraszam w najbliższy piątek na godz. 17.00.

7. W ubiegłą niedzielę spotkaliśmy się na świetlicy, aby wspólnie kolędować i przeżywać radość Bożego Narodzenia. Dziękuję wszystkim za udział i przygotowanie tej uroczystości, Akcji Katolickiej i młodzieży z KSM-u – za smaczne wypieki i poczęstunek, ks. Łukaszowi za i młodzieży za prowadzenie i przygotowanie i wystawienie Jasełek, dzieciom przedszkolnym, chórzystom, grającym i śpiewającym, a także wszystkim uczestnikom. Niech Boża Dziecina Wam błogosławi i wynagrodzi za wszelkie dobro.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ub. tygodniu, a w tym tygodniu proszę: ..

9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..

10. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.

11. Jak już mówiłem w tym roku zostały zawieszone składki zbierane przez dziesiątkowych i w II niedziele miesiąca. Jeszcze w tym miesiącu będzie na ogrzewanie. Natomiast pozostaje kwestia utrzymania bieżącego porządku na cmentarzu i wywozu śmieci. Na ostatnim spotkaniu Rady padła propozycja i przy tym zostaniemy, aby ofiary w wysokości 30 zł. na rok od rodziny na utrzymanie cmentarza składać u p. sołtysa przy płaceniu podatku lub przy innej okazji w jego biurze. On zgodzić się przyjmować te składki, które będzie później przekazywał do księgowania p. Andrzejowi. I za to już dziś dziękuję p. Sołtysowi. Inną możliwością wpłacenia tej składki jest konto bankowe parafii z końcówką 001. Można ten numer znaleźć na stronie internetowej parafii. Można wpłacić elektronicznie lub bezpośrednio w banku spółdzielczym. Można też bezpośrednio w kancelarii parafialnej lub w podpisanej kopercie na tacę.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście obfitych łask Bożych i przyjmijcie Boże błogosławieństwo
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.