Uroczystość Zesłania Ducha Świętego „B” – 20.05.2018 r.

1. Następujące osoby przygotowują się do przyjęcia sakramentu małżeństwa:

- Tomasz Piotr Drewnik, s. Władysława i Ewy, zam. w Krzeszowicach, kawaler i Ewelina Marta Karnasiewicz, c. Adama i Barbary, zam. w Golcowej, panna. Zapowiedź II.
- Tomasz Szczepan Rachwał, s.+Antoniego i Wiesławy, zam. w Golcowej, kawaler i Edyta Marta Herbut, c.+Józefa i Marii, zam. w Golcowej, panna. Zapowiedź II
- Grzegorz Józef Pietrasz, s. +Jana i Janiny, zam. w Golcowej i Renata Jolanta Pietrasz, c. Stanisława Wróbel i +Krystyny, zam. w Izdebkach, zapowiedź II.
- Grzegorz Piotr Kudła, s. Kazimierza i Zofii Bober, zam. w Golcowej, kawaler i Aneta Teresa Rygiel, c. Marka i Marzeny, zam. w Woli Komborskiej, panna. Zapowiedź II.
- Krzysztof Tadeusz Wrona, s. Tadeusza i Anny Dytko, zam. w Golcowej i Justyna Ewelina Śmigiel, c. Zbigniewa i Bożeny Bąk, zam. w Golcowej. Zapowiedź I.
 
2. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kieruje naszą uwagę na Tego, który od „Ojca i Syna pochodzi” i którego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. Dzisiaj za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu” można zyskać odpust zupełny. Dziś także kończy się okres wielkanocny. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku.
 
3. Msze św. w tygodniu w kościele parafialnym o godz. 18.00, na Różance o 17.00. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych.
 
4. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Odpust w naszym kościele parafialnym. Msze św. o godz. 7.30 i o 10.30– uroczysta suma odpustowa z udziałem księży i sióstr zakonnych – rodaków z Golcowej, podczas której będziemy dziękować Bogu za dar powołań z naszej parafii, modląc się w intencji kapłanów i sióstr zakonnych i pracujących na misjach pochodzących z naszej parafii. W naszej modlitwie będziemy również prosić Pana Żniwa, aby posłał nowych robotników na swoje żniwo, także z naszej parafii. Również na sumie ks. prał. Kazimierz Wójcikowski podziękuje Panu Bogu za 50 lat kapłaństwa. Popołudniu msza św. jeszcze o godz. 18.00. Na Różance o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tej wspólnej modlitwie.

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus.

- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w int. ofiarodawców

- W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego i nabożeństwo do św. Barbary.

- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

- W sobotę – Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 
5. W przyszłą niedzielę Ur. Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 
6. W piątek, z racji 25 dnia miesiąca uroczyste nabożeństwo do Dzieciątka Jezus połączone z odczytaniem podziękowań i próśb oraz błogosławieństwem Cudowną Figurką naszego Dzieciątka. Nabożeństwo odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 18.00. Proszę pisać podziękowania i prośby do Dzieciątka na kartkach lub na stronie internetowej. Kto chciałby się włączyć do Bractwa Dzieciątka Jezus to proszę składać deklaracje.

7. We wtorek po Mszy św. w kościele parafialnym spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III Zespołu Szkół w związku z wycieczką pierwszokomunijną. Prosimy wszystkich o obecność.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę….

9. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła parafialnego złożyli: ………………. Bóg zapłać za te ofiary.

10. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
11. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.