Uroczystość Zesłania Ducha Świętego „A” – 04.06.2017 r.

1. Następujące osoby przygotowują się do przyjęcia sakramentu małżeństwa:

- Andrzej Piotr Pondo, s. Jana i Haliny Jantosz, zam. w Bliznem, kawaler i Katarzyna Maria Bober, c. Jana i Marii Baran, zam. w Golcowej, panna, zapowiedź II.

- Dariusz Stanisław Dytko, s. Bolesława i Bożeny Lasko, zam. w Golcowej, kawaler i Paulina Joanna Klucz, c. Wojciecha i Haliny Gosztyła, zam. w Golcowej, panna. Zapowiedź II.

- Daniel, Andrzej Jarosz, s. Jana i Janiny Stodolak, zam. w Jasienicy Rosielnej i Małgorzata Natalia Pilch, c. Tadeusza i Janiny Gibała, zam. w Golcowej. Zapowiedź I.
 
2. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kieruje naszą uwagę na Tego, który od „Ojca i Syna pochodzi” i którego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. Dzisiaj za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu” można zyskać odpust zupełny. Dziś także kończy się okres wielkanocny. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku.
 
3. Msze św. w tygodniu w kościele parafialnym o godz. 18.00, na Różance o 17.00.
 
4. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Odpust w naszym kościele parafialnym. Msze św. o godz. 7.30 i o 10.30– uroczysta suma odpustowa z udziałem księży i sióstr zakonnych – rodaków z Golcowej, podczas której będziemy dziękować Bogu za dar powołań z naszej parafii, modląc się w intencji kapłanów i sióstr zakonnych i pracujących na misjach pochodzących z naszej parafii. W naszej modlitwie będziemy również prosić Pana Żniwa, aby posłał nowych robotników na swoje żniwo, także z naszej parafii. Również na sumie ks. Kazimierz Piwowar podziękuje Panu Bogu za 25 lat kapłaństwa. Po sumie będzie procesja. Popołudniu msza św. jeszcze o godz. 18.00. Na Różance o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tej wspólnej modlitwie.

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus.

- W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego. Również nabożeństwo do św. Barbary.

- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i spotkanie modlitewne dla gimnazjalistów i ich rodziców w kościele parafialnym o godz. 18.00.

- W sobotę – Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 
5. W przyszłą niedzielę Ur. Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 
6. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszych kościołów.
 
7. Federacja Konsumentów Oddział w Rzeszowie zwraca się z apelem o zachowanie daleko idącej ostrożności przy spotkaniach z przedsiębiorcami lub przedstawicielami handlowymi, którzy proponują zawieranie nowych umów na dostawę prądu, gazu, usług telekomunikacyjnych, itp. Osoby takie bardzo często wykorzystują ufność osób starszych, nakłaniając ich do podpisania niekorzystnych dla nich umów. Podając się często za pracowników “gazowni”, “elektrowni” czy “operatora telekomunikacyjnego”, w istocie doprowadzają do zawarcia nowych umów, zatajając ich szczegóły. Jeżeli już ktoś podpisze umowę z takim przedstawicielem w celu uzyskania bezpłatnej pomocy może się zgłosić do Federacji Konsumentów Oddział w Rzeszowie, której siedziba znajduje się przy ul. Jagiellońskiej 4 (nr telefonu: 17 85 22 827, najlepiej w ciągu 14 dni od podpisania takiej umowy.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę….

9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
10. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.

11. Niebawem wyruszy na pątniczy szlak ku Jasnej Górze Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka. Odbędzie się ona w terminie dotychczasowym, tj. w dniach 4-15 lipca 2017 r. Dołącz do Grupy św. Wojciecha, która wyruszy z Kolegiaty w Brzozowie 5 lipca. Serdecznie zapraszamy.
Spotkanie organizacyjne dla pątników odbędzie się w niedzielę 25 czerwca 2017r. w Kolegiacie w Brzozowie o godz. 14.00. Rozpocznie się Mszą św., a później zostaną omówione sprawy organizacyjne.
Ci, którzy nie mogą pielgrzymować fizycznie, mogą uczynić to w sposób duchowy. Szczegółowe informacje w zakrystii.
 
Na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.