Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego „A” – 28.05.2017 r.

1. Następujące osoby przygotowują się do przyjęcia sakramentu małżeństwa:

- Radosław Herbut, s. Władysława i Wiesławy Piwowar, zam. w Golcowej, kawaler i Katarzyna Herbut, c. Andrzej i Elżbiety Ślęczka, zam. w Golcowej, panna. Zapowiedź II.

- Jan Piotr Śmigiel, s.Mariana i Wiesławy Łukaszewskiej, zam. w Golcowej, kawaler i Natalia Jolanta Czech, c.Adama i Agaty Stanisławczyk, zam. w Starej Wsi, panna. Zapowiedź II

- Andrzej Piotr Pondo, s. Jana i Haliny Jantosz, zam. w Bliznem, kawaler i Katarzyna Maria Bober, c. Jana i Marii Baran, zam. w Golcowej, panna, zapowiedź I.

- Dariusz Stanisław Dytko, s. Bolesława i Bożeny Lasko, zam. w Golcowej, kawaler i Paulina Joanna Klucz, c. Wojciecha i Haliny Gosztyła, zam. w Golcowej, panna. Zapowiedź I.
 
2. Dzisiaj przeżywamy w liturgii Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 
3. Msze św. w tygodniu w kościele parafialnym o godz. 18.00, na Różance o godz. 17.00.
 
4. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej i nabożeństwo do św. Jana Pawła

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus

- W środę – święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych.

- W czwartek – wsp. św. Justyna i Nabożeństwo do św. Barbary

- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i I piątek miesiąca Odwiedzimy chorych. Msza św. także rano o godz. 7.00.

- W sobotę – I sobota miesiąca. Kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie, aby przez Niepokalane Serce Maryi wypraszać Boże Miłosierdzie nad światem. O godz. 18.00 Msza św. w kościele parafialnym, a później procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła w Różance. Do asysty przy Figurze Matki Bożej proszę Róże: p. Józefy Rachwał i Marii Pietrasz oraz Heleny Dobosz.
 
5. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas paschalny. Obecnie trwa Nowenna do Ducha Świętego. Zapraszam do udziału w tej Nowennie.
 
6. Dzisiaj w naszej diecezji święcenia diakonatu, a w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie. Módlmy się w intencji wszystkich, którzy przyjmą święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do podejmowanej posługi.
 
7. W sobotę Mszą św. i nabożeństwem fatimskim rozpocznie się Nowenna przed przyjęciem sakramentu bierzmowania przez młodzież gimnazjalną. Prosimy o udział w niej także rodziców kandydatów do bierzmowania, aby w ten sposób wypraszać dla młodych żywą wiarę i dary Ducha Świętego. Program Nowenny jest umieszczony przy drzwiach kościoła i na stronie internetowej.
 
8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ub. tygodniu, a w tym proszę …..
 
9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
10. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.