Święto św. Szczepana „B” – 26.12.2017 r.

1. Dzisiaj Msze św. jeszcze o godz. 9.00, 10,30 i 12.00, nie będzie Mszy św. popołudniowych.
 
2. Składka z dzisiejszego święta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu, i Dom Księży Emerytów w Korczynie. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 poświęcenie owsa.
 
3. W środę święto św. Jana Apostoła. Odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wina – można przynieść wino na błogosławieństwo.
 
4. W czwartek – święto świętych Młodzianków. Odbędzie się obrzęd błogosławieństwa dzieci.
 
5. W piątek, mimo oktawy Narodzenia Pańskiego, obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych; tylko pierwszy i ósmy dzień to uroczystość, pozostałe dni mają charakter święta.
 
6. W tym roku w najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to okazja, aby wpatrując się w tę świętą Rodzinę z Nazaretu, w ich wzajemną miłość i troskę o siebie – popatrzeć także na nasze rodziny. Módlmy się dzisiaj o świętość naszych rodzin: o miłość, zgodę, szacunek i wierność Bogu i drugiemu człowiekowi.

Również w najbliższą niedzielę zakończenie Roku Pańskiego 2017. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Msza św. na podziękowanie Starego Roku i nabożeństwo przebłagalne będzie na Różance o godz. 14.00, w kościele parafialnym o godz. 10.30. Weźmy liczny udział w tym nabożeństwie, aby podziękować Bogu za wszystkie łaski otrzymane w tym roku i przeprosić za wszelkie popełnione zło. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
 
7. Msze św. w tym tygodniu w obu kościołach o godz. 17.00.
 
8. W tym tygodniu chcemy rozpocząć wizytę duszpasterską w waszych rodzinach, aby wspólnie pomodlić się prosząc o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny w Nowym Roku, i aby spotkać się z domownikami. Proszę przygotować na tę okoliczność na stole Krzyżyk i świece, woda święcona i kropidełko, może być palma lub jakaś gałązka, na stole niech leży także Pismo św. Dzieci i młodzież szkolna nich przygotują zeszyty do religii, gimnazjum indeksy. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:

W czwartek:

- od Podlasu, strona północna, w piątek ciąg dalszy.

- Od Bielówki i Nitręby, i następnie Różanka, w piątek – Nowiny, i cd. Różanki

- Od numeru 94 Janusz Tadeusz, Rząd Adam 89a i w stronę kościoła parafialnego.

W piątek i sobotę ciąg dalszy. Początek kolędy od godz. 8.30. Prosimy zamknąć psy.
 
7. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła parafialnego złożyli:…. Bóg zapłać za te ofiary.
 
Na radosne przeżywanie tych Świąt i całego tygodnia życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście obfitych łask Bożych i przyjmijcie Boże błogosławieństwo

 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.