Święto św. Szczepana „A” – 26.12.2019 r.

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10,30 i 12.00, nie będzie Mszy św. popołudniowych.
 
2. Składka z dzisiejszego święta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu, i Dom Księży Emerytów w Korczynie. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 poświęcenie owsa.
 
3. W piątek święto św. Jana Apostoła. Odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wina – można przynieść wino na błogosławieństwo.
 
4. W sobotę – święto świętych Młodzianków. Odbędzie się obrzęd błogosławieństwa dzieci.
 
5. W piątek, mimo oktawy Narodzenia Pańskiego, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
6. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to okazja, aby wpatrując się w tę świętą Rodzinę z Nazaretu, w ich wzajemną miłość i troskę o siebie – popatrzeć także na nasze rodziny. Módlmy się dzisiaj o świętość naszych rodzin: o miłość, zgodę, szacunek i wierność Bogu i drugiemu człowiekowi.
 
7. Msze św. w tym tygodniu w obu kościołach o godz. 17.00.
 
8. W tym tygodniu chcemy rozpocząć wizytę duszpasterską w waszych rodzinach, aby wspólnie pomodlić się prosząc o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny w Nowym Roku, i aby spotkać się z domownikami. Proszę przygotować na tę okoliczność na stole Krzyżyk i świece, woda święcona i kropidełko, może być palma lub jakaś gałązka, na stole niech leży także Pismo św. Dzieci i młodzież szkolna nich przygotują zeszyty do religii, gimnazjum indeksy. Gospodarz może przywitać księdza przy drzwiach. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:
 
W piątek:
- od Podlasu, strona północna, w sobotę ciąg dalszy.
- Od Bielówki i Nitręby, i następnie Różanka, w sobotę – Nowiny, i cd. Różanki
 
W poniedziałek ciąg dalszy. Początek kolędy od godz. 9.00. Prosimy zamknąć psy.
 
9. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Seminaryjne. Cena 5 zł.
 
10. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i ubrali choinki w obu kościołach oraz za przygotowanie szopki. Niech Pan Jezus Wam za to wynagrodzi.
 
Na radosne przeżywanie tych Świąt i całego tygodnia życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście obfitych łask Bożych i przyjmijcie Boże błogosławieństwo
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.