Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia „C” – 30.12.2018 r.

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to okazja, aby wpatrując się w tę świętą Rodzinę z Nazaretu, w ich wzajemną miłość i troskę o siebie – popatrzeć także na nasze rodziny. Módlmy się dzisiaj o świętość naszych rodzin: o miłość, zgodę, szacunek i wierność Bogu i drugiemu człowiekowi.

1a Msze św. w tygodniu o godz. 17.00 w obu kościołach.

2. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – zakończenie Roku Pańskiego 2018. Uroczysta Msza św. na podziękowanie Starego Roku i nabożeństwo przebłagalne będzie na Różance o godz. 14.00, w kościele parafialnym o godz. 16.00. Weźmy liczny udział w tym nabożeństwie, aby podziękować Bogu za wszystkie łaski otrzymane w tym roku i przeprosić za wszelkie popełnione zło. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Składka w Stary Rok na ubezpieczenie kościołów i budynków parafialnych. Opłaty te wynoszą 1 tys. zł.

- W Stary Rok nie będzie kolędy. Porządek wizyty duszpasterskiej w następne dni będzie ogłoszony w Nowy Rok.

- We wtorek – Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Jest to światowy Dzień Modlitw o pokój na świecie. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.

- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w intencji ofiarodawców.

- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary

- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Msza św. również rano o godz. 7.00. Odwiedzimy chorych.

- W sobotę – I sobota i Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- W najbliższą niedzielę – Ur. Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe, a więc mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświecenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Poświęconą kredą znaczymy drzwi naszych domów, jest to forma publicznego wyznania wiary i prośby o Boże błogosławieństwo w nowym roku. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na misje i WSD.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę:…

4. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..

5. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła parafialnego złożyli: ……. Bóg zapłać za te ofiary.

Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście obfitych łask Bożych i przyjmijcie Boże błogosławieństwo

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.