Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia „B” – 31.12.2017 r.

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to okazja, aby wpatrując się w tę świętą Rodzinę z Nazaretu, w ich wzajemną miłość i troskę o siebie – popatrzeć także na nasze rodziny. Módlmy się dzisiaj o świętość naszych rodzin: o miłość, zgodę, szacunek i wierność Bogu i drugiemu człowiekowi. O godz. 10.30 i 14.00 Uroczysta Msza św. na podziękowanie Starego Roku i nabożeństwo przebłagalne. Chcemy podziękować Bogu za wszystkie łaski otrzymane w tym roku i przeprosić za wszelkie popełnione zło. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
 
2. W tym tygodniu przypada:
- W poniedziałek czyli jutro – Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Jest to światowy Dzień Modlitw o pokój na świecie. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus
- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w intencji ofiarodawców.
- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary
- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Msza św. również rano o godz. 7.00. Odwiedzimy chorych.
- W sobotę – Ur. Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe, a więc mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświecenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Poświęconą kredą znaczymy drzwi naszych domów, jest to forma publicznego wyznania wiary i prośby o Boże błogosławieństwo w nowym roku. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na misje.
 
3. Msze św. w tym tygodniu o godz. 17.00.
 
4. Od wtorku ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej od godz. 14.00. Ciąg dalszy Podmagierówka i Górka, Jahońka i Ropa oraz ciąg dalszy Śmiglówki i Pułanek. W piątek nie będzie kolędy.
 
5. Za tydzień w niedzielę święto Chrztu Pańskiego, kończy się czas Bożego Narodzenia.
 
6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę:…
 
7. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
8. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła parafialnego złożyli:…. Bóg zapłać za te ofiary.
 
9. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście obfitych łask Bożych i przyjmijcie Boże błogosławieństwo
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.