Niedziela Palmowa „B” – 25.03.2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela nazywana Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień. Wchodzimy już bezpośrednio w przeżywanie największych i najważniejszych wydarzeń naszego zbawienia.

2. Następujące osoby przygotowują się do przyjęcia sakramentu małżeństwa:

- Dariusz Marcin Pilch, s. Tadeusza i Danuty Dudek, zam. w Golcowej, kawaler i Aneta Teresa Wolanin, c. Andrzeja i Elżbiety Szmyd, zam. w Golcowej, panna. Zapowiedź II.
 
3. Dzisiaj poświęcenie palm o godz. 9.00 i 10.30.
 
4. Gorzkie Żale po sumie i o godz. 14.00.
 
5. Dzisiaj z racji 25 dnia miesiąca uroczyste nabożeństwo do Dzieciątka Jezus połączone z odczytaniem podziękowań i próśb oraz błogosławieństwem Cudowną Figurką naszego Dzieciątka. Nabożeństwo to odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 10.30.
 
6. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w poniedziałek w godzinach: w obu kościołach: od godz. 10.30– 12.00 i 15.30 – 17.00.

Proszę skorzystać z tej okazji do spowiedzi i nie odkładać na ostatnie chwile przed świętami, bo wtedy nie będzie już dużo czasu na spowiedź.
 
7. W W. Czwartek składka przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 
8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ub. tygodniu, a w tym tygodniu proszę:
 
9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
10. W ostatnim czasie ofiary na remont naszego kościoła złożyli:…. Bóg zapłać za te ofiary.
 
11. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
12. Przed nami Wielki Tydzień. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek i wtorek w obu kościołach o godz. 18.00, w środę: na Różance o godz. 17.00, w kościele parafialnym o godz. 18.00.
 

W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne.
 
Program Triduum:
 
Wielki Czwartek:
 
Różanka o godz. 16.00

Kościół parafialny – o godz. 18.00 – uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej i pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Święto kapłanów, diakonów, a także całej służby liturgicznej. Jest to wielkie święta dla wszystkich wierzących. Przyjdźmy w tym dniu wszyscy do kościoła, aby podziękować Bogu za dar Eucharystii, za obecność P. Jezusa w Najśw. Sakramencie i za sakrament Kapłaństwa. Po mszy św. przeniesienie P. Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Na Różance do 21.00.
 
Wielki Piątek

– Dzień śmierci P. Jezusa na krzyżu, dzień Drogi Krzyżowej. Jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się Mszy św.

O godz. 10.00 Droga Krzyżowa.

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00 – 18.00. Zachęcam wszystkich, a zwłaszcza Rodziny z poszczególnych numerów, czy Róże Różańcowe, do przewodniczenia adoracji w wyznaczonych godzinach.
 
Liturgia Męki Pańskiej – Adoracja Krzyża św. i przeniesienie P. Jezusa do Grobu – rozpocznie się na Różance o godz. 16.00, w kościele parafialnym o godz. 18.00. Po nabożeństwie Gorzkie żale i adoracja do godz. 22.00 i na Różance do 21.00

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. – Nie ma dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy czyli jeden posiłek w ciągu dnia do syta a dwa lekkie obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzani w autentycznego ducha pokuty.
 
Wielka Sobota – Wigilia Paschalna

Przez cały dzień adoracja P. Jezusa w grobie.

Rodziny i Róże Różańcowe proszę podobnie jak w W. Piątek o przewodniczenie adoracji w poszczególnych godzinach.

Poświęcenie pokarmów: o godz. 9.00 i 11.00, w terenie od godz. 9.00 w kościele w Różance o 10.00, a później Nowiny.
 
Liturgia Wigilii Paschalnej w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 18.00, w Różance o godz. 20.00, gdzie po Liturgii Wigilii Paschalnej będzie uroczysta procesja Rezurekcyjna.
 
Wielka Niedziela – Dzień Zmartwychwstania

Uroczysta procesja rezurekcyjna tylko w kościele parafialnym o godz. 6.00, a później uroczysta Msza św. W ciągu dnia Msze św. będą jeszcze o godz. 10.30 oraz o godz. 9.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 
Poniedziałek Wielkanocny

Msze św. o godz. 7.30 i 10.30 oraz 9.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 
Program Triduum będzie wywieszony przy wejściu do kościoła.
 
Zachęcam wszystkich do szczególnego przeżywania tych wielkich Uroczystości i do brania licznego udziału w tych nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, które dla każdego chrześcijanina mają szczególne znaczenie. W Wielki Piątek i W. Sobotę robimy tylko to co konieczne, więcej czasu poświęcając na modlitwę. Znajdźmy chwilę czasu na osobistą modlitwę i adorację P. Jezusa w ciemnicy i Bożym Grobie.

 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.