Niedziela Chrztu Pańskiego „A” – 12. 01. 2020 r.

1. Wraz z dzisiejszą niedzielą, Niedzielą Chrztu Pańskiego, kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy, przeplatane pieśniami okresowymi śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
 
2. W tym tygodniu msze św. w kościele parafialnym o godz. 17.00, na Różance o 16.00.
 
3. W tym tygodniu przypada:
- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus
- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w intencji ofiarodawców
- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary
- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
- W sobotę – Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 
4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ogrzewanie naszych kościołów.
 
5. W sobotę, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się świętem Nawrócenia św. Pawła Ap. 25 stycznia. Kto w czasie trwania tygodnia modlitw o jedność chrześcijan uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła (modlitwa, post, jałmużna, studium, itp.) i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Polecajmy Bogu tę ważną sprawę jedności Kościoła Chrystusowego i troszczmy się o tę jedność i zgodę także w naszej wspólnocie.
 
6. W tym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w całej parafii. Niech ta wspólna modlitwa wyprasza Wam obfite Boże błogosławieństwo na każdy dzień tego roku i nad każdą rodziną niech czuwa Maryja jako Matka gotowa nieustannie pomagać w różnych potrzebach dnia codziennego. Dziękujemy wszystkim za życzliwe i gościnne przyjęcie, jak również za wszystkie ofiary złożone z tej okazji. Bóg zapłać. Dzisiaj o godz. 10.30 i w następną niedzielę o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. w intencji rodzin, które odwiedziliśmy podczas wizyty kolędowej.
 
7. W niedzielę 2 lutego planowany jest Parafialny Wieczór kolęd w tym roku w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich parafian, każdy może przyjść, aby wspólnie pokolędować. W programie przewidziane są również przedstawienie „Gość Oczekiwany” przygotowane przez młodzież. Natomiast 26 stycznia odbędzie się Kolędowanie Dzieciątku Jezus w naszej świątyni parafialnej. Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się do grupy śpiewającej, grającej na różnych instrumentach, czy zaśpiewać Jezusowi pojedynczo lub w grupie przygotowaną przez siebie kolędę to mogą wystąpić, proszę o zgłoszenia do pani Organistki i ks. Rafała. Wszyscy inni mogą przyjść i wspólnie kolędować.
 
8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę:
 
9. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła parafialnego złożyli: …… Bóg zapłać za te ofiary.
 
10. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
11. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście obfitych łask Bożych i przyjmijcie Boże błogosławieństwo
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.