IV Niedziela Adwentu „A” – 22.12.2019 r.

1. Jutro przypada rocznica święceń biskupich ks. Abpa Adama Szala, a we wtorek dzień jego imienin. Módlmy się w jego intencji.
 
2. Msze św. jutro o godz. 17.00 w kościele parafialnym, i o godz. 16.00 w kościele filialnym.
 
3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą w obu kościołach o godz. 7.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowych. Wigilia to dzień szczególny w naszej polskiej tradycji. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej w duchu przebaczenia, miłości, braterstwa i pojednania. Zacznijmy ją od wspólnej modlitwy, której przewodniczy głowa rodziny. Pamiętajmy w tej modlitwie o wszystkich żyjących obecnych i nieobecnych, jak również o zmarłych. Należy odczytać fragment Pisma św. z Ew. wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, a następnie Ojciec rodziny rozdaje opłatki i wszyscy nawzajem składają sobie życzenia. Przy stole zostawiamy jedno wolne miejsce, przy którym można postawić zapaloną świecę wigilijną. W czasie wieczerzy należy wyłączyć telewizor. Nie zapomnijmy o wspólnym kolędowaniu. Bezwzględnie należy w tym dniu wykluczyć alkohol.
 
4. Pasterka w kościele filialnym o godz. 22.00, w kościele parafialnym o godz. 24.00.
 
5. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. W Boże Narodzenie Msze św. będą o godz. 7.30 i 10.30, na Różance o godz. 9.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. popołudniowych. Z racji 25 dnia miesiąca uroczyste nabożeństwo do Dzieciątka Jezus połączone z odczytaniem podziękowań i próśb oraz błogosławieństwem Cudowną Figurką naszego Dzieciątka odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 10.30. Proszę pisać podziękowania i prośby do Dzieciątka na kartkach lub na stronie internetowej. Kto chciałby się włączyć do Bractwa Dzieciątka Jezus to proszę składać deklaracje.
 
6. W czwartek święto św. Szczepana. Msze św. będą o godz. 7.30 i 10.30. Na Różance o godz. 9.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. popołudniowych. O godz. 9.00 i 10.30 będzie poświęcenie owsa.
 
7. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na gaz do centralnego ogrzewania w naszych kościołach.
 
8. Bóg zapłać za ofiary złożone na wynagrodzenie dla kościelnego przy okazji roznoszenia opłatków.
 
11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, szczególnie dziękuję tym którzy przygotowali szopkę i choinki, a w tym tygodniu proszę:
 
12. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
13. Zachęcam do nabycia świątecznego numeru Niedzieli, która zawiera kalendarz i płytę. Cena 10 zł.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście obfitych łask Bożych i przyjmijcie Boże błogosławieństwo
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.