III Niedziela Wielkanocna „A” – 30.04.2017 r.

1. Następujące osoby przygotowują się do sakramentu małżeństwa:

- Krzysztof Józef Kisiel, s. Stanisława i Małgorzaty Sobczyńska, zam. w Ropczycach i Justyna Monika Herbut, c. +Józefa i Marii Herbut, zam. w Golcowej. Zapowiedź II.

- Henryk Niezgodzki, s. Józefa i Danuty Drożdż, zam. w Zmiennicy, kawaler i Iwona Maria Skiba, c. Marka i Barbary Pełdiak, zam. w Golcowej, panna. Zapowiedź I.

- Jakub Adam Domoń, s. Adolfa i Teresy Obłój, zam. w Golcowej, kawaler i Barbara Ewa Cwynar, c. Andrzeja i Stanisławy Dereń, zam. w Brzozowie, panna. Zapowiedź I.
 
2. Msze św. w tym tygodniu w kościele parafialnym o godz. 18.00, w Różance o godz. 17.00.
 
4. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – 1 maja, wsp. św. Józefa, Rzemieślnika i rozpoczęcie nabożeństw majowych. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tych nabożeństwach, aby w całej wspólnocie słowami litanii loretańskiej wielbić Maryję i polecać Jej wszystkie nasze kłopoty i troski dnia codziennego – nasze osobiste, naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny. Majówki po Mszach św. popołudniowych.

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus

- W środę – ur. NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i Archidiecezji Przemyskiej. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę za wyjątkiem sumy – nie o godz.10.30 tylko o godz. 11.00. Tradycyjnie w naszej parafii odbędzie się I Komunia św. o godz. 9.00 i 11.00. Spowiedź przed I Komunią we wtorek w kościele parafialnym od godz. 14.00, w Różance od godz. 15.00.

- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary

- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i I piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych. Wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. Msza św. również rano o godz. 7.00. Do spowiedzi zachęcamy już od poniedziałku.

- W sobotę – I sobota miesiąca. Rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie. W tym roku szczególne, bo w setną rocznicę objawień. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie, aby przez Niepokalane Serce Maryi wypraszać Boże Miłosierdzie nad światem. Będziemy modlić się szczególnie w intencji naszej Ojczyzny, o dobre urodzaje, w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie rozpocznie się o godz. 17.00 w Różance – Msza św., a później procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej do dolnego kościoła. W kościele parafialnym Msza św. na zakończenie nabożeństwa.
 
5. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny, a za tydzień niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw w intencji powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele, także z naszej parafii.
 
6. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 i 10.30 Rocznica I Komunii św.
 
7. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie wewnątrz i obejścia kościoła, także przy plebani, a w tym tygodniu proszę rodziców dzieci rocznicowych.
 
8. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
9. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.