III Niedziela W. Postu „A”- 15.03.2020 r.

1. Następujące osoby przygotowują się do przyjęcia Sakramentu małżeństwa:
- Łukasz Sebastian Frankiewicz, zam. w Równem i Maria Małgorzata Wolanin, zam. w Golcowej. Zapowiedź II.
 
2. Dzisiaj Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 10.30 i o godz. 14.00, a później Msza św.
 
3. Dzisiaj przy obydwu kościołach po każdej Mszy św. zbiórka do puszek jako wsparcie finansowe dla Daniela Kobiałki, który jest w stanie śpiączki i potrzebuje długotrwałej, kosztownej rehabilitacji.
 
4. Msze św. w tygodniu: w kościele parafialnym będą o godz. 17.00, na Różance o godz. 16.00.
 
5. W tym tygodniu przypada:
- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła.
- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus.
- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w intencji ofiarodawców
- W czwartek – nabożeństwo do św. Barbary i Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to także dzień imienin ks. abpa Józefa Michalika oraz Ojca św. Benedykta XVI, a także wielu naszych parafian. Wszystkich Solenizantów polecamy w modlitwie.
- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 16.30, na Różance o godz. 16.00 – a później Msza św. W kościele parafialnym również o godz. 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dla tych, którzy nie mogli przyjść wcześniej. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
- W sobotę – Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 
6. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki jako pomoc dla misjonarzy. Złożono …. zł. Część z tych ofiar przekazałem do Kurii, część ks. Wojciechowi Bacior do Ekwadoru ……, za co On serdecznie dziękuje.
 
7. W ostatnim czasie ofiarę na kościół parafialny złożyli: ….. Bóg zapłać. Bóg zapłać również za wszystkie ofiary składane na utrzymanie cmentarza.
 
8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ub. tygodniu, a w tym tygodniu proszę: ..
 
9. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
10. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
 

Ogłoszenie
 
W związku z poważnymi zagrożeniami, które płyną do nas ze strony możliwości zarażenia korona wirusem słyszeliśmy już cały szereg informacji, zarządzeń i zaleceń ze strony władz państwowych, samorządowych i Sanepidu. Również dzisiaj ze strony władzy kościelnej. Tak jak powiedział ks. Arcybiskup:

- te grupy wiernych, którzy są lub czują obawę przed zarażeniem niech korzystają z udzielonej dyspensy, czyli nie uczestniczą we Mszy św. w kościele, tylko modlą się w domu i uczestniczą we Mszy św. przez pośrednictwo mediów.

- Bądźmy ostrożni, gdy sami mamy takie, lub spotykamy się z innymi osobami z objawami infekcji – aby nie zarażać innych.

- aby zmniejszyć ilość osób zgromadzonych na jednej Mszy św. i zapewnić bezpieczną odległość wprowadzamy na ten czas dodatkowe Msze św. tj. w kościele parafialnym o godz. 9.00 i na Różance o godz. 10.30.

- przypominamy również, że jest możliwość uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej już w sobotę wieczorem.

- przyjmowanie Komunii św. – ks. Arcybiskup zachęca do przyjmowania na rękę, ale też musimy zadbać, że ta ręka jest bezpieczna. Wówczas nie odchodzimy, lecz spożywamy z ręki przy kapłanie.

- nie podajemy ręki na znak pokoju tylko skinienie głowy.

- kropielnice są puste, kto chce korzystać z wody święconej w domu, proszę przynieść do kościoła to kapłan poświęci.

- aby nie robić masowych spowiedzi przedświątecznych to będziemy spowiadać codziennie przed Mszą św., a bliżej świąt godzinę lub dwie przed Mszą św. – tak by wszyscy chętni mogli skorzystać, ale bez tłoczenia się.
- bardzo proszę o korzystanie z kancelarii parafialnej tylko w bardzo ważnych spawach np. w sprawie pogrzebu, można natomiast kontaktować się telefonicznie.
 
O innych wskazaniach i zarządzenia słyszeliśmy i słyszymy na bieżąco. Dla naszego wspólnego dobra, aby chronić nas samych i nasze rodziny musimy być zdyscyplinowani i odpowiedzialni w swoim postępowaniu w tym niebezpiecznym czasie. Nie panikujmy, ale i nie lekceważmy zagrożenia. Jeśli nie musimy to nie wychodźmy z domów, nie odwiedzajmy znajomych. Dzieci, młodzież i studenci niech pozostaną w domu.

Wracający z zagranicy niech również zgodnie z wymogami sanepidu odbędą dwu tygodniową kwarantannę w domu. Nie lekceważmy tego. To jest konieczne, aby uchronić siebie, rodzinę i innych od kolejnych zarażeń. Bądźmy odpowiedzialni. To co u nas jest, to zostało przywiezione z zagranicy – Niemcy, Anglia, Włochy, Francja, Hiszpania, Norwegia i inne kraje. Bądźmy naprawdę ostrożni i odpowiedzialni.
 
Nam wierzącym oprócz tych środków ostrożności pozostaje i to przede wszystkim modlitwa. Módlmy się gorąco przepraszając Boga za nasze grzechy i wzywajmy Bożego Miłosierdzia. Oprócz tej indywidualnej formy modlitwy są propozycje i zachęty do rodzinnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30, ale może to być również w innych czasie. Ważne, byśmy o tej modlitwie pamiętali dołączając może jakieś indywidualne umartwienia i uczynki pokutne.
 
Boże, miej Miłosierdzie dla nas i całego świata.
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.