III Niedziela Adwentu „A” – 15.12.2019 r.

1. Roraty będą w tym tygodniu w obu kościołach o godz. 17.00. Zachęcamy do liczniejszego udziału i wspólnej modlitwy adwentowej.
 
2. Składka w dzisiejszą niedzielę przeznaczona jest na gaz do centralnego ogrzewania w naszych kościołach Przy okazji bardzo prosimy o pilnowanie zamykania drzwi za sobą wchodząc czy wychodząc z kościoła i w trakcie sprzątania.
 
3. W tym tygodniu przypada:
- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II Spotkanie Grupy Misyjnej
- We wtorek –Nowenna do Dzieciątka Jezus i Spotkanie Bractwa Dzieciątka Jezus.
- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w intencji ofiarodawców.
- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary
- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
- W sobotę – Nieustanna nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 
4. Od jutra tj. 16 grudnia rozpoczynamy Uroczystą Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego, a od wtorku tj. od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się już bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. wielkie antyfony adwentu. Zapraszamy do udziału w tej Nowennie.
 
5. W adwencie często słyszymy słowa: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego, bądźcie gotowi, radujcie się, Pan jest blisko. Niech te słowa zachęcą nas, abyśmy oprócz wszelkich przygotowań gospodarczych i porządkowych do świąt, pamiętali przede wszystkich o przygotowaniu duchowym. W najbliższy piątek w naszej parafii odbędzie się spowiedź adwentowa. Spowiedź będzie przed południem i po południu – tak, aby każdy mógł skorzystać. Zachęcam wszystkich, aby nikt nie odkładał spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, i by nie było nikogo, kto przeżywałby święta bez pojednania z Bogiem i z drugim człowiekiem.

Porządek spowiedzi będzie następujący:
w obu kościołach: od 10.30 – 11.30 Po południu od 15.00 – 16.30

Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu się do spowiedzi, wypełnieniu wszystkich warunków dobrej spowiedzi i dziękczynieniu po Komunii św.
 
6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę:…
 
7. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
8. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła parafialnego złożyli: ……….. Bóg zapłać za te ofiary.
 
9. W poniedziałek w ubiegłym tygodniu zmarł ks. Wojciech Bogacki, rodak z Golcowej. Pogrzeb odbył się w sobotę w Koźminie Wielkopolskim, gdzie mieszkał. Ze względu na odległość nie wszyscy, którzy by chcieli mogli wziąć udział w pogrzebie, dlatego w poniedziałek o godz. 14.00 w kościele w Różance będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa za śp. Ks. Bogackiego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 
10. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.