II Niedziela Adwentu „C” – 09.12.2018 r.

1. W tym tygodniu przeżywaliśmy w naszej parafii pod przewodnictwem naszego Arcypasterza Uroczystość Odpustową ku czci św. Barbary, również dziękowaliśmy Panu Bogu za Jego błogosławieństwo podczas przeprowadzonych w tym roku prac konserwatorskich i restauratorskich w naszej zabytkowej świątyni, Matce Najświętszej, św. Józefowi i św. Barbarze za opiekę w czasie tych prac. Naszą wdzięczność wyrażaliśmy także wszystkim ofiarodawcom z naszej parafii jak i dobrodziejom, którzy wsparli środkami finansowymi te prace konserwatorskie. Podczas tej uroczystej Liturgii grupa Młodzieży z naszej parafii przyjęła z rąk ks. Arcybiskupa Sakrament Bierzmowania, aby mogli iść w dorosłe życie umocnieni światłem i mocą Ducha Świętego jako świadkowie wiary i uczniowie Chrystusa. Ks. Arcybiskup dokonał również poświęcenia odnowionej polichromii, obrazów i ołtarzy. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przebieg tej uroczystości. Dziękuję Paniom z Akcji Katolickiej za przygotowanie i obsługę przy posiłku dla wszystkich gości. Dziękuję wszystkich, którzy wzięli udział w tym dziękczynieniu, rodzicom bierzmowanych za złożoną ofiarę na odnowienie ołtarza soborowego i ambonki oraz na misje, które już przekazałem ks. Wojciechowi i On serdecznie dziękuje za tę ofiarę.
 
2. Dziś Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc tym Kościołom. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na gaz do centralnego ogrzewania w naszych kościołach.
 
3. Roraty będą w tym tygodniu w kościele parafialnym o godz. 17.00, a na Różance o godz.16.00. Zachęcamy do liczniejszego udziału.
 
4. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – Nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Spotkanie Grupy Misyjnej

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus. Spotkanie Bractwa Dzieciątka Jezus.

- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w intencji ofiarodawców. Spotkanie Akcji Katolickiej.

- W czwartek – wsp. św. Łucji i Nabożeństwo do św. Barbary.

- W piątek – wsp. św. Jana od Krzyża i Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

- W sobotę – Nieustanna Nowenna do M. Bożej Nieustającej Pomocy.
 
5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę:
 
6. W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła parafialnego złożył: …….
Bóg zapłać za tę ofiarę.
 
7. Jak co roku w Adwencie zbliża się czas roznoszenia opłatków wigilijnych do poszczególnych rodzin w naszej parafii. Ofiara składana z okazji otrzymania opłatków jest przeznaczona na wynagrodzenie za całoroczną pracę Pana Kościelnego. Proszę o życzliwe przyjęcie go i docenienie jego pracy.
 
8. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..
 
9. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli
 
Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście obfitych łask Bożych i przyjmijcie Boże błogosławieństwo
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.