I Niedziela Adwentu „C” – 02.12.2018 r.

1. Dziś w I niedzielę Adwentu rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół hasła: „W mocy Bożego Ducha”.

Niech ten czas Adwentowy będzie dla nas wszystkich czasem refleksji, wytężonej pracy nad sobą, czasem uwalniania się od nałogów i uzależnień. Jest to także kolejna okazja, aby odsunąć od siebie przynajmniej na jakiś czas napoje alkoholowe. Niech to będzie nasz dar, dar abstynencji jaki złożymy Jezusowi przy żłóbku.

Z okresem Adwentu związana jest uroczysta Msza św. zw. Roratnią. Zachęcam wszystkich do udziału w Roratach, aby przez to modlitewne czuwanie jak najlepiej przygotować się do spotkania z Chrystusem. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie lampionów, z którymi będziemy uczestniczyć codziennie w Eucharystii. Roraty będą na Różance o godz. 16.00, w kościele parafialnym o 17.00.

2. Dzisiejsza składka na Seminarium Duchowne, a za tydzień dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona będzie na pomoc tym Kościołom.

3. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – wsp. św. Franciszka Ksawerego i nabożeństwo do św. Jana Pawła II. W kościele parafialnym wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 i adoracja w ciszy, od 16.00 wspólne modlitwy.

- We wtorek – w naszej parafii przypada Ur. Odpustowa ku czci św. Barbary. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 10.30, ale msze św. będą jeszcze o godz. 7.30 i 17.00, i na Różance o 16.00. Na sumie, której przewodniczył będzie ks. Arcybiskup Adam Szal, udzieli On naszej młodzieży Sakramentu bierzmowania, również poświęci odnowioną polichromię w naszym kościele. Będzie to także okazja, by podziękować Panu Bogu i Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom, którzy składali ofiary na remont naszej świątyni za pomyślny przebieg tych prac i polecić ich w naszych modlitwach opiece Dzieciątka Jezus. Wdzięczność jest bardzo ważną cechą człowieka, której oczekuje także i Pan Bóg. Pamiętamy tych dziesięciu uzdrowionych, gdy tylko jeden wrócił, by podziękować – Pan Jezus mówi: Czy nie dziesięciu zostało uzdrowionych, a gdzie jest dziewięciu, żaden się nie znalazł, by podziękować. Pamiętajmy zawsze o wdzięczności wobec Pana Boga i drugiego człowieka. Zachęcam więc do licznego udziału w tej uroczystości.

- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa w int. ofiarodawców.

- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary i wsp. św. Mikołaja, biskupa. Odpust w Domaradzu. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00 i 17.00 św. Mikołaj przyjdzie do grzecznych dzieci w kościele. Zapraszam więc grzeczne dzieci: wszystkim św. Mikołaj może rozdać paczki, a w tym pomogą mu rodzice. Mikołaj z workiem będzie czekał w zakrystii przed Mszą św.

- W piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Msza św. również rano o godz. 7.00. Odwiedzimy chorych.

- W sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 7.30 i 17.00, na Różance 9.00 i 16.00.

4. Wzorem lat ubiegłych Caritas Polska rozprowadza świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest dla biednych dzieci. Niech ta zakupiona świeca, która zapłonie podczas wieczerzy wigilijnej będzie naszym darem, który sprawi radość choćby jednemu dziecku. Cena świecy wynosi 5 zł. Duża 12 zł. Kto przy tej okazji chciałby złożyć jakąś większą ofiarę to może to zrobić. Świece są do nabycia w zakrystii.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę:

6. W ostatnim czasie ofiary na remont naszego kościoła złożyli: … Bóg zapłać za te ofiary.

7. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..

8. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.

Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.